Zrodzone ze śmierci

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 23)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Born in Death
Eve Dallas

Nowy Jork, rok 2060. Czy porucznik Eve Dallas odnajdzie zaginioną kobietę i rozwikła tajemnicę brutalnych zabójstw, powiązanych ze światem nowojorskiej finansjerya Mimo postępu technicznego w 2060 roku w Nowym Jorku dzieci rodzą się tak samo, jak rodziły się od wieków. I chociaż porucznik Eve Dallas prowadzi śledztwo w sprawie dwóch brutalnych zabójstw, nie może w takiej chwili zostawić swojej ciężarnej przyjaciółki.

gwiazdka | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 28 października 2013

23 tom serii a mój już 28 i niestety jest to wada. Książki pisane są według pewnego schematu, który zaczyna być dość monotonny po pewnym czasie. Pomimo to ciągle do serii wracam, postanowiłam sobie poznać całą. Ta konkretna książka jest moim zdaniem jedną ze słabszych. W zasadzie pojawiają się dwa motywy kryminalne, pierwszy- morderstwa- jest początkowo dość nudnawy, dotyczy liczb i księgowości, nawet Nora Roberts nie umiała z niego zrobić szałowego tematu. Dopiero druga połowa książki to jest prawdziwe śledztwo Eve Dallas z prawdziwym szukaniem winnych, przesłuchaniami. Chyba jednak trochę już „oczytały” mi się książki Roberts, bo widzę w nich coraz więcej wad, są momenty mało wiarygodne. Ale serię i tak lubię, i dalej będę poszukiwać i czytać kolejne tytuły. Poza tym niektóre fragmenty nawet bawią więc nie mam zamiaru sobie odmawiać rozrywki.

Jagna | 2013-04-06
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2013

Rewelacyjna książka! Uśmiałam się przy niej jak dzika świnia i mocno to doceniam bo nie przypominam sobie kiedy ostatnio chichotałam nad kryminałem :)

Porucznik Eve Dallas to bezkompromisowa policjantka, która umie postawić na swoim, nie zna strachu a dobre maniery są jej obce. Razem z super-przystojnym i przebogatym mężem stanowią, muszę to przyznać, niezwykłą i trochę dziwaczną parę. "Zrodzone ze śmierci" to dwudziesta czwarta (!) część serii napisanej przez J.D. Robb (Nora Roberts) i pierwsza, którą zupełnie przypadkiem dostałam w swoje ręce. W związku z tym nie mam zielonego pojęcia jak wcześniej toczyły się losy Eve i Roarke'a (czy on nie ma imienia?!), ale mam zamiar to nadrobić.

Rok 2060 - Dallas prowadzi sprawę podwójnego morderstwa a jej przyjaciółka lada chwila będzie rodzić i życzy sobie obecności Eve podczas tego "cudownego" wydarzenia. Jak by tego było mało pani porucznik musi jeszcze w międzyczasie zorganizować przyjęcie na cześć ciężarnej. I choć Dallas woli...

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 26 listopada 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

"Nawet jeśli nie podzielę się z nim najdrobniejszą informacją, muszę mu o tym powiedziec." (Prószyński i S-ka)

Ewa | 2011-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Uwielbiam tą serię. A ta część jest jedna z lepszych. Polecam.

hb78 | 2011-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2011