Perły wieczne

Wydawnictwo: Mamiko
poezja
LubimyCzytać

Izabela Iwańczuk. Mieszka i tworzy w Słupsku. Poetka, ur. 10.05.1976 r. Debiutowała w 1998 roku, na łamach katowickiego kwartalnika humanistycznego Wyrazy. Publikowała w almanachach, antologiach i pismach literackich, najważniejsze to: Akant, Aspiracje, Autograf, Gazeta Kulturalna, Kozirynek, Metafora, Migotania, przejaśnienia; Nihil Novi, Poezja dzisiaj, Pogranicza, Ślad, Znaj oraz w serbskim czasopiśmie Balkanski Knjizevni Glasnik. Literacko obecna na antenie Polskiego Radia Koszalin oraz na stronach internetowych takich jak: Fragment, Recogito, sZAFa, poezija.com.pl (strona międzynarodowa). Wybrane wiersze autorki drukowano w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i serbskim. Wydała trzy książki poetyckie: Róża frasobliwa (Słupsk 2000), Koperta bieli (Bydgoszcz 2006), Lunatycy (wydanie bibliofilskie, Kraków 2008) – wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa (Starachowice 2007). Odniosła sukcesy w krajowych konkursach poetyckich między innymi: XXV Jesień Poetycka (Sławków 2009), III Konkurs Poetycki im. św. Jana z Dukli (Dukla 2010), Mój Anioł Stróż – wystawa poetycko-plastyczna (Kraków 2009/2010).Od 2007 roku w składzie redakcji słupskiego Brulionu Literackiego Ślad.Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Słupska, w 2006 i 2012 roku.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!