Rekordy

Wydawnictwo: Mamiko
poezja
vilandra

O REKORDACH:
Mogą funkcjonować w pojedynkę lub w zwartych grupach; być zatarte, mało precyzyjne, z naleciałościami lub wyraźne i doświetlone, zasłyszane z pierwszej ręki. REKORDY to poetyckie wypisy z upływającego czasu, ale nade wszystko z ludzkiej pamięci, pełnej zarówno wydarzeń i rejestrów, które dopiero, co miały miejsce, jak i tych, które są już tylko pogłosem.

źródło opisu: http://mamiko.pl/wydane.php#Rekordy

źródło okładki: http://mamiko.pl/wydane.php#Rekordy

vilandra | 2012-08-09

Tomasz Pietrzak (ur. 1982), autor tomu wierszy "Stany Skupienia" (KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów, seria Pisma Literackiego RED, 2008). Publikował m.in. w Toposie, Gazecie Wyborczej, ARTeriach, Odrze, Kresach, Wyspie, Rita Baum, Red i Blizie. Jego wiersze znalazły się m.in. w słoweńskiej antologii "Moral Bi Spet Priti" przygotowanej przez Brane Mozetica. Wiersze tłumaczone były na angielski, słoweński i czeski. Mieszka w Katowicach.

"Jest coś okrutnego w świetle, że ćmy oddają mu skrzydła bez reszty"

Z twórczością pana Pietrzaka spotykam się po raz pierwszy i mimo, iż nie czytam poezji, zaintrygowana opisem ochoczo zabrałam się za lekturę tomiku "Rekordy". Jest to mało objętościowa książka, ale to nie jedyny powód, dla którego w zawrotnym tempie pochłonęłam jej treść. Zawiera on w sobie bardzo ciekawe wiersze, utrzymane w dość specyficznej, nieco humorystycznej formie, co zdecydowanie przemawia do odbiorcy i jest jednym z wielu plusów tejże książki! Niektóre pozycje wywołały...