Moi rodzice

Okładka książki Moi rodzice Marta Kaczyńska, Dorota Łosiewicz
Okładka książki Moi rodzice
Marta KaczyńskaDorota Łosiewicz Wydawnictwo: The Facto biografia, autobiografia, pamiętnik
The Facto
2014-05-21
2014-05-21

Świadectwo miłości córki.

Wspomnienia te zostały wydane w 2014 roku nakładem wydawnictwa The Facto. Obśmiewane i krytykowane zanim jeszcze ukazały się drukiem. Autorkom przypisywano różne intencje polityczne.

Publikacja ma charakter wywiadu-rzeki. Dorota Łosiewicz, publicystka tygodnika ,,Sieci" zadaje Marcie Kaczyńskiej konkretne i wyczerpujące pytania. Córka pary prezydenckiej opowiada o relacjach z rodzicami. Książka została wzbogacona o prywatne zdjęcia.

Świadectwo miłości córki.

Bardzo ciepły wywiad rzeka Dorota Łosiewicz rozmawia z Martą Kaczyńską o jej relacjach z rodzicami o rodzinie. Moim zdaniem książkę powinien przeczytać każdy. Opowieść o kochającej się rodzinie przyziemnych problemach. Urzekło mnie zwracanie się Marty Kaczyńskiej do brata ojca określeniem stryj co w dzisiejszych czasach bardzo rzadko się zdarza. Książka zawiera prywatne zdjęcia rodziny Kaczyńskich polecam.

Warta uwagi.Bez względu na poglądy.Książka o ciepłej rodzinie, jaką stworzyła Para Prezydencka.Jak się poznali itd .Nie zawsze ich podziwiałam...mało rozumiałam. Szkoda,że giną dobrzy ludzie,w tak okropnych i nie wyjaśnionych okolicznościach.W duchu liczę ,że w końcu uda się rozwiązać tą zagadkową śmierć wielu ludzi.Książka w formie wywiadu.Przykre ze względu na Panią Martę-córkę,która w jednej chwili straciła kochanych rodziców.
Smutna,ale i ważna książka.Do przemyślenia.

Myślę, że pani Marta poprzez tę książkę chciała postawić literacki pomnik na cześć swoich rodziców. Nie wiem dokładnie jacy oni byli, gdy zginęli osiem lat temu, jeszcze nie interesowałem się polityką. Dziś nie zgodziłbym się, iż PIS trzyma się ściśle programu śp. Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent był strażnikiem historii, jak sam mówił, trzeba mieć szacunek do przeszłości, by być godnym teraźniejszości i przyszłości. Dziś jego politycy wszystko niszczą, i starają się całą historię napisać na nowo oraz nie zajmują się niczym pożytecznym. Na to wygląda, że śmierć jednego człowieka, pozbawiła resztę rozumu.

Jako człowiek kochający ojciec, mąż. Godny naśladowania. Szacunek za inicjatywę powstania Muzeum Powstania Warszawskiego, za działalność w Solidarności.

Mam jednak wrażenie, jakby autorka zamierzała wybielić przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego. Jak wiadomo wielu osobom, on nie jest uczciwym politykiem.

Przeczytać warto. Jeśli chodzi o Marię Kaczyńską. Wielka kobieta, udowodniła, że nie musi być typową kurą domową. Fakt, porzuciła pracę zawodową, zajmowała się domem, ale działała też charytatywnie.
Jakie to przykre, że naród traci takich ludzi w wyniku nieszczęśliwych wypadków... Life is brutal.

Maria i Lech Kaczyńscy, mieli swoich zwolenników ale też i wielu przeciwników. Byli krytykowani, wyśmiewani ale też i doceniani, szanowani. Wiele emocji krążyło wokół nich i na pewno nie łatwo było żyć na takiej huśtawce, bo poza tym, że byli parą prezydencką, byli przede wszystkim ludźmi i właśnie Marta Kaczyńska, ich jedyna córka w swych wspomnieniach przedstawia ich głównie jako osoby, które mają uczucia, które mają zmartwienia, troski, swoje mniejsze czy większe radości. Osoby o dobrych sercach, co zresztą widać też na dołączonych zdjęciach. Chwile spędzone z tą książką nie są chwilami straconymi.

Marta Kaczyńska tak ładnie, z serca, tak ciepło mówi o Mamie i Tacie. Książka bardzo mi bliska.

Pięknie ukazane manipulacje telewizji w kreowaniu rzeczywistości dotyczącej pary prezydenckiej i samego Kaczyńskiego. Z ciekawości sprawdzałam każdą informację, która różniła się od tych, które "wklepano" nam przez media - niestety na niekorzyść mediów. To jakie bagno z mózgów nam robią, kłamiąc w żywe oczy to jakaś tragedia.
Jak człowiek zacznie się interesować postacią Kaczyńskiego i czytać coś innego niż Wprost, oglądać coś innego niż TVN, to dopiero wtedy dostrzega jak jest manipuloiwany i okłamywany w żywe oczy.

Jak człowiek zacznie się interesować postacią...

Zabrakło mi trochę opisu działalności Pani Marii w trakcie prezydentury męża.... osobiście nie wiedziałam, że była tak wykształconą i aktywną postacią... ale wiadomo, że książka miała odnosić się do polityki ..

Ta książka to hołd oddany przez Córkę Rodzicom, wspomnienie szczęścia rodzinnego, zapis pamięci. Przymknęłam oko na "polityczne" wtręty, skupiłam się właśnie na tym aby bliżej poznać śp. Państwa Kaczyńskich i za to Ich Córce dziękuję. Wiele pięknych zdjęć prywatnych; czyta się jednym tchem.

Ksiazka niewatpliwie madrej,wyksztalconej kobiety. Jednak troszke subiektywna,wiadomo dlaczego, i to wyksztalcenie glownie w jednym kierunku...Ogolnie ciekawa,pouczajaca,wzruszajaca,czasem nawet do lez...czyli ogolnie wg mnie dobra.

• Biografie
  • Biograficzne
  • 2016
  • 2015

Dodaj cytat z książki Moi rodzice