Cuda nasze powszednie

Dorota Łosiewicz Wydawnictwo: The Facto literatura faktu
The Facto
literatura faktu
2015-12-02

Świadectwa ludzi, którzy dzięki głębokiej wierze doświadczyli Bożej pomocy w sytuacjach niemal beznadziejnych. Książka bardzo prawdziwa, niezwykła i dająca nadzieję. Gorąco polecam. Nie obędzie się bez emocji!

W odróżnieniu od innych książek o cudach, które czytałam, tutaj wszystkie te nadzwyczajne wydarzenia dzieją się w środowisku ludzi wierzących i zaangażowanych religijnie. Charakterystyczne jest też, że modlitwą wspierają potrzebujących całe grupy ludzi - ich krewni, przyjaciele, grupy religijne, w których działali. Sama mam wrażenie, że modlitwa zbiorowa na zasadzie...

"Szukałam Ciebie, Panie, uparcie
w błękicie nieba,
srebrzystych świerkach,
w ikonach żywych.
A Ty w cichości mojego serca szepnąłeś:
"Jestem w Twej duszy,
Bóg prawdziwy"

"Cuda nasze powszednie" to druga książka Doroty Łosiewicz, po którą sięgnąłem. Nieco odmienna od najnowszej pozycji pt. "Życie jest cudem", ale wciąż za życiem i wciąż zaskakująca.
Historie ludzi, którzy doświadczyli Bożej interwencji. Tak najkrócej można powiedzieć o tej książce. Jest w nich jednak coś niezwykłego. To przede wszystkim wiara, z jaka pokonują ci bohaterowie...

Wyciskacz łez (tych dobrych, oczyszczających) i balsam dla duszy w jednym.
Zastanawiające jest nagromadzenie cudów w okolicach Legnicy (zwłaszcza w kontekście niedawnego zdarzenia eucharystycznego). Czyżby Pan Bóg leczył rany regionu powstałe za czasów potopu radzieckiego?
Pani Doroto, szkoda energii na prześmiewczą rubrykę o politykach. Proszę za to o więcej takich książek.

Piękne historie zwykłych ludzi. Moc wiary , nadziei i miłości! Gorąco polecam każdemu,nawet tym niewierzącym!

Wspaniała książka, cudowne opowieści...

• Na grudzień
  • 2018
  • Przeczytane w 2016
  • Poznaje nowych pisarzy w 2019
  • Mój
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Cuda nasze powszednie