Zatańcz ze mną

Mary Jane Clark Wydawnictwo: Lucky kryminał, sensacja, thriller
Lucky
2007-01-01
2007-01-01

Niewielkich rozmiarów książeczka, do przeczytania w jedno popołudnie. Akcja toczy się w wypoczynkowej miejscowości nad Oceanem Atlantyckim - piękne plaże, wiktoriańskie wille i namioty letników. Bardzo klimatycznie i wakacyjnie.
Myląca okładka sugerująca romans i zbrodnię (róża i skorpion). W rzeczywistości nie ma jednak żadnych skorpionów i nikt nikomu nie ofiarowuje róż, chociaż przestępstwa wiążą się z niespełnioną miłością.
Autorka zwraca uwagę na problemy z zaburzeniami odżywiania i tendencjami do samookaleczania się występującymi u młodych dziewcząt, a co za tym idzie ich niską samooceną.
Nie chcę jednak zdradzać szczegółów. Dość powiedzieć, że lektura jest zgrabnie napisana, bez zbytnio rozbudowanych opisów. Wartka akcja rozgrywa się w ciągu pięciu dni. Krótkie rozdziały, kilku podejrzanych, a sprawca totalnie nieprzewidywalny. Zakończenie błyskotliwe, choć do głębi smutne.
Nie czytałam dotąd żadnej książki tej autorki, ale jestem pod sporym ważeniem. Trudno się oderwać, bo wydarzenia toczą się szybko, a autorka umiejętnie podsyca ciekawość.
Jedyne, co przeszkadza w lekturze to spora ilość literówek, ale tu wina leży po stronie wydawcy.
Polecam.

Z autorką spotkałam się już jakiś czas temu czytając inna jej powieść pod tytułem "Zabawa w chowanego". O ile tamta książka spodobała mi się bardzo, tak do tej nie jestem przekonana. Warto zaznaczyć, że obie książki tworzą cykl "KEY News". Dzięki swojemu doświadczeniu w dziennikarstwie autorka zgrabnie wprowadza w reguły tego świata.

Akcja książki toczy się w Ocean Grove, gdzie główna bohaterka - Diane - zostaje zesłana w celu zrobienia reportażu. Ów reportaż ma dotyczyć tajemniczych zniknięć młodych kobiet. Świadkiem, a jednocześnie ofiarą jest Lesile, która jako pierwsza znika. Znajduje się po kilku dniach, lecz nie jest w stanie odpowiadać na pytania policji. Pamięta jedynie, że osoba, która była jej oprawcą tańczyła z nią. Niestety nie wszyscy jej wierzą - uważają, że upozorowała własne porwanie. Jednak, gdy znika kolejna dziewczyna prawda wychodzi na jaw.

Głównym problemem występującym w tej książce jest ogromna ilość postaci, które są zaskakująco do siebie podobne. Czasami miałam wrażenie, że zupełnie nie wiem o co w tym chodzi. Sama fabuła moim zdaniem jest jak najbardziej w porządku. Innym minusem jest spora liczba literówek. Kurczę to naprawdę razi w oczy i zniechęca do czytania. Bardzo tego nie lubię i jestem szczególnie na tym punkcie wyczulona. Myślę też, że sam projekt okładki nie zachęca do przeczytania powieści. Strasznie zawiodłam się na autorce.

Tak więc nie polecam tej książki, chyba że jesteście lepiej rozgarnięci ode mnie i potraficie ogarnąć dużą ilość postaci 😉 Myślę, że książka ma w sobie potencjał, ale nie został on dobrze wykorzystany. Mam nadzieję, że trafię na lepszą książkę z podobną historią.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Akcja książki toczy się w Ocean...

Do przeczytania w jedno popołudnie. Historia wciąga, dobrze się ją czyta (krótkie rozdziały),ale w pamięć nie zapada.

Pomysł na stworzenie takiej historii jest świetny, malownicze miasteczko, porwania młodych kobiet...
Ale w książce za dużo postaci, które mogą się czytelnikowi poplątać.

Ale w książce za dużo postaci, które mogą się czytelnikowi poplątać.

Jest to całkiem niezła powieść z zadziwiającymi zwrotami akcji. Muszę przyznać, że nie przypuszczałam, że będzie tak dobra.

Niewielkie miasteczko Ocean Grove ogarnął strach po serii zniknięć młodych dziewczyn. Wszystko zaczęło się od upozorowanego porwania Leslie, które to ona sama zaaranżowała. Jednak kolejne zniknięcia utwierdzają w przekonaniu mieszkańców, że Leslie rzeczywiście padła ofiarą przestępcy. Rozpoczyna się śledztwo, w które angażuje się również dziennikarka Key Info - Diane.Podejrzenia padają na co najmniej kilka osób.
Niestety powieść mnie nie porwała.Zakończenie dość przewidywalne, w międzyczasie pojawiało się sporo dodatkowych postaci, więc można było się zagubić, kto kim jest i jakie jest jego miejsce w tej powieści.

• 2015
  • Kryminały/sensacja/Thriler
  • Ebooki przeczytane w 2017
  • Sensacja/Kryminał
  • Kryminał
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam

Dodaj cytat z książki Zatańcz ze mną