Zatańcz ze mną

Wydawnictwo: Lucky

W powieści "Zatańcz ze mną" autorka opowiada o miasteczku, w którym znikają młode dziewczyny, spokojni i szczęśliwi mieszkańcy są terroryzowani, a znana dziennikarka musi odkryć prawdę, by chronić swoją rodzinę. Mary Jane Clark jak zwykle po mistrzowsku podgrzewa atmosferę.

Z autorką spotkałam się już jakiś czas temu czytając inna jej powieść pod tytułem "Zabawa w chowanego". O ile tamta książka spodobała mi się bardzo, tak do tej nie jestem przekonana. Warto zaznaczyć, że obie książki tworzą cykl "KEY News". Dzięki swojemu doświadczeniu w dziennikarstwie autorka zgrabnie wprowadza w reguły tego świata.

Akcja książki toczy się w Ocean Grove, gdzie główna bohaterka - Diane - zostaje zesłana w celu zrobienia reportażu. Ów reportaż ma dotyczyć tajemniczych zniknięć młodych kobiet. Świadkiem, a jednocześnie ofiarą jest Lesile, która jako pierwsza znika. Znajduje się po kilku dniach, lecz nie jest w stanie odpowiadać na pytania policji. Pamięta jedynie, że osoba, która była jej oprawcą tańczyła z nią. Niestety nie wszyscy jej wierzą - uważają, że upozorowała własne porwanie. Jednak, gdy znika kolejna dziewczyna prawda wychodzi na jaw.

Głównym problemem występującym w tej książce jest ogromna ilość postaci, które są zaskakująco do siebie podobne....

atee | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Do przeczytania w jedno popołudnie. Historia wciąga, dobrze się ją czyta (krótkie rozdziały), ale w pamięć nie zapada.

Agniolek | 2013-10-12
Przeczytana: październik 2013

Niewielkie miasteczko Ocean Grove ogarnął strach po serii zniknięć młodych dziewczyn. Wszystko zaczęło się od upozorowanego porwania Leslie, które to ona sama zaaranżowała. Jednak kolejne zniknięcia utwierdzają w przekonaniu mieszkańców, że Leslie rzeczywiście padła ofiarą przestępcy. Rozpoczyna się śledztwo, w które angażuje się również dziennikarka Key Info - Diane.Podejrzenia padają na co najmniej kilka osób.
Niestety powieść mnie nie porwała.Zakończenie dość przewidywalne, w międzyczasie pojawiało się sporo dodatkowych postaci, więc można było się zagubić, kto kim jest i jakie jest jego miejsce w tej powieści.

Gosia9101 | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Pomysł na stworzenie takiej historii jest świetny, malownicze miasteczko, porwania młodych kobiet...
Ale w książce za dużo postaci, które mogą się czytelnikowi poplątać.

żabka | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

Jest to całkiem niezła powieść z zadziwiającymi zwrotami akcji. Muszę przyznać, że nie przypuszczałam, że będzie tak dobra.

Marjory | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017