Odcienie czerwieni

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Shades of Red
Odcienie, czerwieni

Vera Hart ma wszystko: imperium kosmetyczne, światową sławę, uwielbienie i szacunek ogromnej rzeszy fanów. Ten świat chwieje się jednak w posadach. Najpierw ktoś stara się zaszkodzić jej firmie. Potem do akcji wkraczają jej wrogowie. Aż wreszcie tajemniczy morderca zaczyna zabijać w najbardziej przewrotny sposób, jaki można sobie wyobrazić – przy użyciu kosmetyków z jej własnej firmy. Vera i jej skłócone ze sobą córki, Martie i Greta, zaczynają szukać rozwiązania makabrycznej zagadki. Kto chce zrujnować Verę Hart? Jak bardzo zaostrzy się konflikt między siostrami? I kiedy zabójca zaatakuje znowu? Odcienie czerwieni to trzymająca w napięciu powieść o rywalizacji, determinacji i nienawiści, pełna wielowymiarowych postaci kobiecych, stanowiących znak firmowy Doris Mortman.

Joanna | 2011-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Z krótkiej biografii zamieszczonej na okładce książki wiem, że napisała 8 bestsellerowych powieści sensacyjnych. Na pewno jeszcze jakąś przeczytam jeśli opis na okładce mnie zachęci, bo tutaj był świetny.
Opis na okładce: do przeczytania zachęciło mnie następujący fragment opisu: (cytat):
„Vera Hart stoi na czele imperium kosmetycznego o światowej sławie. Zdobyła wszystko: pieniądze, władzę, uznanie. Ta podziwiana przez wszystkich kobieta ma jednak potężnych wrogów. Ktoś próbuje zniszczyć dzieło jej życia. Tajemniczy morderca zabija swoje ofiary przy użyciu kosmetyków Very.”

Opisu jest jeszcze więcej, jednak dalej właściwie nie czytałam, bo to co powyżej napisałam wystarczyło żeby zachęcić mnie do lektury. Książka zawiera moje ulubione wątki: kariery, a jeszcze w branży kosmetycznej :) i kryminalny.
Przyznam, że imponują mi takie osoby jak Vera Hart, które wiedzą czego chcą i co najważniejsze wiedzą jak to zrobić.
Ilość stron:...

Karolina | 2012-02-23

nie wciagnela mnie ta ksizka wogole, zrezygnowalam po 50 str

marbel44 | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

Przeczytałam, a zakończenie wcale nie było dla mnie zaskoczeniem. Ogólnie nie podobała mi się ta książka. Jakoś tak zupełnie nasycona amerykańską mentalnością. Ogólnie i osobiście nie polecam.

asiczek | 2014-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2014

Książka warta polecenia. Trzymała w napięciu do ostatnich stron.

Goszka | 2014-10-31

Na początku nie byłam zachwycona, ale w miarę upływu czasu książka podobała mi się coraz bardziej. Dobra powieść łącząca wątek kryminalny, obyczajowy i romantyczny. Mimo, że łatwo było przewidzieć, kto jest "tym złym", czytało się z ciekawością.

Monika | 2015-10-14
Przeczytana: 2015 rok

Warto przeczytać, zwłaszcza jeśli ktoś lubi książki trzymające do końca w niepewności;) Moje pierwsze spotkanie z autorką uznaję za trafione;)

Marietta | 2014-08-24

super :)