Gdyby wygląd mógł zabijać

Książka jest przypisana do serii/cyklu "The Bailey Weggins Mysteries". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
If Looks Could Kill
Bailey Weggins, mystery

Oto Bailey Weggins, trzydziestokilkuletnia, ponownie samotna autorka branych z życia historii kryminalnych, które publikuje w jednym z wiodących magazynów kobiecych, ukazujących się na Manhattanie. Sprytna i inteligentna, Bailey obdarzona jest szóstym zmysłem w dochodzeniu do prawdy w zagmatwanych historiach zwłaszcza jeśli dotyczą morderstw. Bailey leży w łóżku z K.C., swym wymigującym się od zobowiązań kochankiem, gdy nagle dostaje telefon od zrozpaczonej szefowej z miesięcznika Gloss . Łapie kubek kawy i taksówkę pod domem w Greenwich Village w którym mieści się jej mieszkanie, będące nagrodą pocieszenia po przebytej sprawie rozwodowej i niechętnie wyrusza w drogę na drugi koniec miasta. W mieszczącej się przy Upper East Side eleganckiej willi Cat Jones znajduje coś, co brutalnie kontrastuje z pięknym wystrojem domu: martwe ciało mieszkającej na stałe opiekunki do dziecka.

Magdalena | 2012-05-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał

Książka ta jest jedną z tych, które kupiłam na kiermaszu Biblioteki Dolnośląskiej. Zaciekawił mnie jej tytuł oraz stwierdzenie na ostatniej stronie okładki: „nie zgadniesz, kto zabił…”. Racja, nie zgadłam. Chociaż w połowie miałam pewność, że wiem kto jest mordercą, jednak pomyliłam się i dopiero w ostatnim rozdziale dowiedziałam się prawdy. Autorka potrafi wprowadzić w błąd czy może raczej tak pokierować czytelnika, by ten nie domyślił się rozwiązania zagadki przed końcem książki.
Prawie od razu poczułam sympatię do Bailey, jej sposób bycia oraz to, że praktycznie całe życie opiera na pisaniu, przypadło mi do gustu. Czasem denerwowały mnie jej uwagi o rzeczach tak oczywistych, że nie potrzebne było ich komentowanie. Zabrakło też, według mnie szerszego rozbudowania śledztwa policji. Śledczy pojawili się tylko na samym początku, a później słuch o nich zaginął. Co prawda pojawiały się wzmianki o nich, ale były bardzo sporadyczne.
Podsumowując książka nie jest połączeniem „’Seksu w...

suzi90 | 2016-02-05

Ta książka nie ma nic wspólnego z " Seksem w wielkim mieście", to stwierdzenie zachęciło mnie do wypożyczenia. Liczyłam, że będzie zabawna, nie była. Szybko wpadłam na rozwiązanie zagadki, choć miałam nadzieje, że się mylę, że będzie bardziej pokręcone, kilka sytuacji niespójnych. Nie taka zła, ale nie jest warta zachęcania do jej przeczytania.

Agata | 2012-07-31
Przeczytana: 26 lutego 2011

Książka która wprawiła mnie w myśl że wszystko można zaplanować.

martyna19801 | 2016-10-01
| 2016-02-21