Gdyby wygląd mógł zabijać

Okładka książki Gdyby wygląd mógł zabijać Kate White
Okładka książki Gdyby wygląd mógł zabijać
Kate White Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bailey Weggins (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Bailey Weggins (tom 1)
If Looks Could Kill
Zysk i S-ka
2005-01-01
2005-01-01
Bailey Weggins mystery

Ta książka nie ma nic wspólnego z " Seksem w wielkim mieście", to stwierdzenie zachęciło mnie do wypożyczenia. Liczyłam, że będzie zabawna, nie była. Szybko wpadłam na rozwiązanie zagadki, choć miałam nadzieje, że się mylę, że będzie bardziej pokręcone, kilka sytuacji niespójnych. Nie taka zła, ale nie jest warta zachęcania do jej przeczytania.

Książka która wprawiła mnie w myśl że wszystko można zaplanować.

Książka która wprawiła mnie w myśl że wszystko można zaplanować.

Książka ta jest jedną z tych, które kupiłam na kiermaszu Biblioteki Dolnośląskiej. Zaciekawił mnie jej tytuł oraz stwierdzenie na ostatniej stronie okładki: „nie zgadniesz, kto zabił…”. Racja, nie zgadłam. Chociaż w połowie miałam pewność, że wiem kto jest mordercą, jednak pomyliłam się i dopiero w ostatnim rozdziale dowiedziałam się prawdy. Autorka potrafi wprowadzić w błąd czy może raczej tak pokierować czytelnika, by ten nie domyślił się rozwiązania zagadki przed końcem książki.
Prawie od razu poczułam sympatię do Bailey, jej sposób bycia oraz to, że praktycznie całe życie opiera na pisaniu, przypadło mi do gustu. Czasem denerwowały mnie jej uwagi o rzeczach tak oczywistych, że nie potrzebne było ich komentowanie. Zabrakło też, według mnie szerszego rozbudowania śledztwa policji. Śledczy pojawili się tylko na samym początku, a później słuch o nich zaginął. Co prawda pojawiały się wzmianki o nich, ale były bardzo sporadyczne.
Podsumowując książka nie jest połączeniem „’Seksu w wielkim mieście’ z klasyczną zagadką kryminalną” jak to ujęła Lisa Scottoline lecz normalnym kryminałem, z tym wielkim plusem, że do końca nie wiadomo kto zabił Heidi.
Polecam.
M.
www.bibliotekarki.blog.pl

• Serie
  • Do końca roku...
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Gdyby wygląd mógł zabijać