Magia "Sacro Arsenale"

Niespełniony piłkarz, historyk i kochanek, Victor Casals, zostaje zastrzelony na dubrownickiej starówce. Chciał udowodnić światu, że stać go na odkrycie jednej z największych zagadek średniowiecznej Europy. śledztwo przynosi zaskakujące rezultaty. z Dubrownika trop wiedzie przez Barcelonę, San Gimignano w Toskanii, aż do Awinionu to szlak, na którym łatwo można stracić złudzenia i życie. zwłaszcza gdy wchodzi się w drogę przemytnikom dzieł sztuki, wojennym zbrodniarzom i zwykłym gangsterom.

lea88 | 2014-07-07

Całkiem całkiem, chociaż bez rewelacji. Książkę wzięłam do rąk z uwagi na fakt, iż akcja mieście się w Dubrowniku, gdzie zamierzam się pojawić w tym roku ;).

Powieść, krótka acz treściwa. W sam raz, żeby się nie zanudzić. Konwencja wywiadów, rozmów ze znajomymi/biorącymi udział w akcji rozwikłania śmierci głównego bohatera osobami całkiem oryginalna i ciekawa. Do tego akcja która ma miejsce w moich 2 najukochańszych krajach- Chorwacji i Hiszpanii. Mieszanka intrygi, powieści historycznej, sensacji, akcji i kryminału wyszła autorowi całkiem nieźle. Szkoda, że w czasem nie do końca wiadomo o co chodziło i książka pozostawia moim zdaniem wiele niedopowiedzeń. Niemniej jednak polecam.

joosowa | 2016-07-19
Przeczytana: 25 lipca 2016