Życie przecięte. Opowieści pokolenia marca

Seria: Poza serią
Wydawnictwo: Czarne

Życie przecięte. Opowieści pokolenia Marca to trzydzieści długich i pełnych emocji rozmów Autorki z przedstawicielami pierwszego powojennego pokolenia polskich Żydów, którzy urodzili się i wychowali w różnych miastach i miasteczkach komunistycznej Polski (Warszawa, łódź, Szczecin, Lublin, Dolny śląsk, a tam Wrocław, Wałbrzych, Dzierżoniów, Niemcza, Legnica, Kłodzko, Nowa Sól oraz Górny śląsk, a tam Modrzejów i Gliwice), tu przeżyli Marzec swoje pierwsze i podstawowe generacyjne doświadczenie a obecnie mieszkają albo nadal w Polsce albo, wyemigrowawszy po Marcu 68, w USA.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/