Życie przecięte. Opowieści pokolenia marca

literatura faktu
2018-02-21
Poza serią
marzec 1968 marzec '68 Żydzi

Nigdy nie czytałam w podobnej formie. Czyta się jednym tchem, pomimo tak wielu stron.

Różnorodność. To pierwsze słowo które się nasuwa w trakcie lektury książki Joanny Wiszniewicz Życie przecięte. Opowieści pokolenia Marca. Jeśli ktokolwiek ma jakiś archetyp Żyda, to koniecznie powinien tę książkę poczytać. Jeśli ma zamiar mówić, “a bo wszyscy Żydzi to…” to równie dobrze może od dziś mówić “a bo wszyscy Polacy to złodzieje” (jak to miało miejsce w Niemczech...

• Judaica
  • Izrael/Judaizm/Żydzi