837332092X
literatura faktu
LubimyCzytać

Ponad 400-stronicowa książka składa się z trzech części. Pierwsza zawiera ok. 250 listów ks. Tadeusza Fedorowicza do prof. Stefana Swieżawskiego z lat 1924-2000; druga - to kilkanaście listów ks. Aleksandra Fedorowicza (późniejszego proboszcza z Izabelina) z lat 1940-1950; ich niezwykła wartość polega m.in. na tym, że zawierają one wypisy z kart pisanych przez brata, ks. Tadeusza, do rodziny z głębi Rosji, dokąd udał się dobrowolnie, pragnąc towarzyszyć Polakom wywożonym po zajęciu Lwowa przez Armię Czerwoną. Trzecia część to obustronna korespondencja między Karolem Wojtyłą - Janem Pawłem II z lat 1953-2001. "Wydanie tej książki to wydarzenie wyjątkowe: nigdy dotąd nie zdarzyło się, by Jan Paweł II zgodził się na opublikowanie swoich prywatnych listów" ("Wiadomości KAI"). "Obszerny tom zawierający listy księży Tadeusza i Aleksandra Fedorowiczów do profesora Stefana Swieżawskiego oraz jego korespondencję z księdzem, potem biskupem, arcybiskupem, kardynałem i papieżem Karolem Wojtyłą jest dokumentem epoki, bez którego jej zrozumienie byłoby pozbawione ważnego wymiaru" ("Tygodnik Powszechny"). Książka doczekała się przychylnych omówień także za granicami Polski: w Radiu Watykańskim, w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!