Osoba i czyn oraz inne studia antropologiczne

Karol Wojtyła Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego filozofia, etyka
Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
religia filozofia Jan Paweł II
filozofia, etyka
religia filozofia Jan Paweł II

Doskonałe działa Karola Wojtyły.Uczą o tym kim jest Człowiek kim się staje poprzez swoje czyny

Moja ulubiona praca z całej serii, zapewne dlatego, że bezpośrednio dotyka antropologicznego wątku z moim zdaniem najistotniejszej jego części. Poznanie osoby ludzkiej poprzez jego czyny, motywacje działania i konsekwencje tychże jest zarówno najbardziej tajemnicze, fascynujące i niedościgłe.

Trudna - jak to Wojtyła. Perełka w polskiej (i nie tylko) filozofii. Jednak sądzę, że dzieło powinny czytać osoby zaznajomione z myślą tomistyczną, augustyńską i Jana od Krzyża - inaczej można się nie połapać. Ciężko przez nią przejść, jednak polecam... nie tylko zainteresowanym filozofią Wojtyły!

• Filozofia
  • Teologia
  • Czarny
  • W starym domu
  • Psychologia
  • Karol Wojtyła / Jan Paweł II

Dodaj cytat z książki Osoba i czyn oraz inne studia antropologiczne