Style w architekturze. Arcydzieła budownictwa europejskiego od antyku po czasy współczesne

Wydawnictwo: Świat Książki
sztuka
LubimyCzytać

Książka jest fundamentalnym dziełem spełniającym oczekiwania wszystkich, którzy interesują się sztuką i architekturą. Przetłumaczona na wiele języków, stale wznawiana i aktualizowana jest cenną pomocą dla studentów zarówno historii sztuki, jak i architektury. Bogaty materiał usystematyzowany został w przemyślany sposób. Osobne rozdziały poświęcone są wiedzy o stylach w zakresie budownictwa: sakralnego, budowy zamków, pałaców i budownictwa komunalnego. Książka zawiera poza tym: leksykon ilustrowany, 5-języczny słownik pojęć, liczne mapy, indeks miejscowości i nazwisk.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!