Zgłosuj na książki roku 2017
albumy

Książka jest fundamentalnym dziełem spełniającym oczekiwania wszystkich, którzy interesują się sztuką i architekturą. Przetłumaczona na wiele języków, stale wznawiana i aktualizowana jest cenną pomocą dla studentów zarówno historii sztuki, jak i architektury. Bogaty materiał usystematyzowany został w przemyślany sposób. Osobne rozdziały poświęcone są wiedzy o stylach w zakresie budownictwa:...

Książka jest fundamentalnym dziełem spełniającym oczekiwania wszystkich,
którzy interesują się sztuką i architekturą. Przetłumaczona na wiele
języków, stale wznawiana i aktualizowana jest cenną pomocą dla studentów
zarówno historii sztuki, jak i architektury. Bogaty materiał
usystematyzowany został w przemyślany sposób. Osobne rozdziały
poświęcone są wiedzy o stylach w zakresie budownictwa: sakralnego,
budowy zamków, pałaców i budownictwa komunalnego. Książka zawiera poza
tym: leksykon ilustrowany, 5-języczny słownik pojęć, liczne mapy, indeks
miejscowości i nazwisk.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/style-w-architekturze_p90081886.html

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/pub/mm/multimedia/image/jpeg/90081886_0.jpg

Lykke | 2015-02-17
Przeczytana: luty 2015

Tej książki nie da się w pewien sposób "przeczytać". Jest jedną z tych, które określam mianem "biblii dla odkrywców", w tę kategorię wliczam np. "O sztuce" Gombricha. Wspaniały zbiór wiedzy o architekturze!

Sandra | 2016-01-15

Bardzo pomocna, chociaż wykładowcy często wypowiadają się o niej negatywnie. Najbardziej wartościowe jest zebranie rzutów i przekrojów najważniejszych budowli oraz synteza cech stylowych dla danej epoki czy przestrzeni geograficznej. Do szybkiej nauki na egzamin idealne.

Samanta | 2016-03-04
Przeczytana: 29 lutego 2016

Książka absolutnie obowiązkowa dla każdego w mniejszym bądź większym stopniu zainteresowanego architekturą. Znajdują się w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące stylów i charakterystyk epok pod kątem architektonicznym, wszystko wzbogacone o unikatowe i szczegółowe rysunki.
POLECAM!!!

fizz | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, ARCHITEKTURA

Obowiązkowa pozycja w bibliotece każdego architekta. Książka bogata zarówno pod względem treści, jak i wizualnym - każda strona jest zaopatrzona w czytelne i przejrzyste szkice poglądowe, które znacznie ułatwiają usystematyzowanie wiedzy.

Yuuki | 2018-01-15
pola93 | 2018-01-04