Style w architekturze. Arcydzieła budownictwa europejskiego od antyku po czasy współczesne

Wilfried Koch Wydawnictwo: Świat Książki sztuka
2013-09-18
1996-01-01
Świat Książki
sztuka
2013-09-18

Świetnie opracowana książka :) polecam!

Książka jest podzielona na 3 sekcje: architekturę sakralną, zamki i pałace oraz architekturę mieszkalną i komunalną. Całość wzbogacają dobre szkice (polecam się skupić głównie na nich) wraz z bogatym słownikiem terminologicznym. Sekcja omawiają chronologicznie każdą epokę więc nie ma się co obawiać o brak czytelności.

Duża część jest poświęcona architekturze sakralnej,...

Bardzo mi pomogła przy pisaniu pracy licencjackiej. Wiele szczegółów, przypisów i definicji, a wszystko wyraźnie i jednolicie zilustrowane za pomocą szkiców reprezentacyjnych budowli.

książka dla nikogo. Historyk sztuki niczego nowego z niej się nie dowie a nowicjusz niczego właściwie nie zrozumie. Można tę książkę traktować jako słownik terminologiczny i do tego nadaje się znakomicie, ale nie jako chronologiczny wykład zmian formalnych na przestrzeni wieków. Jest tu wiedza tak skondensowana, że służyć może jedynie jako repetytoriom zdobytej już wiedzy....

Na półkach: , , , ,

Biblia dla ludzi studiujących cokolwiek związanego z historią sztuki

Niezbędna dla kandydatów oraz studentów architektury, polecam :)

Najlepsza książka o architekturze i stylach.

Książka absolutnie obowiązkowa dla każdego w mniejszym bądź większym stopniu zainteresowanego architekturą. Znajdują się w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące stylów i charakterystyk epok pod kątem architektonicznym, wszystko wzbogacone o unikatowe i szczegółowe rysunki.
POLECAM!!!

Bardzo pomocna, chociaż wykładowcy często wypowiadają się o niej negatywnie. Najbardziej wartościowe jest zebranie rzutów i przekrojów najważniejszych budowli oraz synteza cech stylowych dla danej epoki czy przestrzeni geograficznej. Do szybkiej nauki na egzamin idealne.

Obowiązkowa pozycja w bibliotece każdego architekta. Książka bogata zarówno pod względem treści, jak i wizualnym - każda strona jest zaopatrzona w czytelne i przejrzyste szkice poglądowe, które znacznie ułatwiają usystematyzowanie wiedzy.

• Architektura
  • Sztuka