Okładka książki Style w architekturze. Arcydzieła budownictwa europejskiego od antyku po czasy współczesne
Wilfried Koch Wydawnictwo: Świat Książki sztuka
sztuka
Świat Książki
2013-09-18
1996-01-01

Świetnie opracowana książka :) polecam!

Świetnie opracowana książka :) polecam!

Książka jest podzielona na 3 sekcje: architekturę sakralną, zamki i pałace oraz architekturę mieszkalną i komunalną. Całość wzbogacają dobre szkice (polecam się skupić głównie na nich) wraz z bogatym słownikiem terminologicznym. Sekcja omawiają chronologicznie każdą epokę więc nie ma się co obawiać o brak czytelności.

Duża część jest poświęcona architekturze sakralnej, która mnie niezbyt interesuje więc potraktowałem ją po macoszemu i skupiłem się tylko na małej jej części. Większość czasu spędziłem nad sekcją o zamkach i pałacach. Książka nie jest zła, bo jednak skupia ogromną wiedzę o architekturze, ale sprawia to też, że jest dość toporna w odbiorze. Raczej nie jest to typ książki stworzonej do przeczytania w całości. W każdym razie, choć nie przepadam za typem książek o 'wszystkim', to z pewnością nie raz jeszcze do niej zajrzę.

Duża część jest poświęcona architekturze sakralnej,...

Bardzo mi pomogła przy pisaniu pracy licencjackiej. Wiele szczegółów, przypisów i definicji, a wszystko wyraźnie i jednolicie zilustrowane za pomocą szkiców reprezentacyjnych budowli.

Tough one

Tough one

książka dla nikogo. Historyk sztuki niczego nowego z niej się nie dowie a nowicjusz niczego właściwie nie zrozumie. Można tę książkę traktować jako słownik terminologiczny i do tego nadaje się znakomicie, ale nie jako chronologiczny wykład zmian formalnych na przestrzeni wieków. Jest tu wiedza tak skondensowana, że służyć może jedynie jako repetytoriom zdobytej już wiedzy. Jeden wielki gar grochu z kapustą. Niemcy maja olbrzymi wkład w rozwój historii sztuki jeszcze dwie dekady temu bez znajomości tego języka nie było sensu zabierać się za studiowanie HS. Ta książka niestety sąsiadowi zza Odry nie wyszła choć docenić należy wkład pracy włożony w zebranie tak obszernego materiału.

Na półkach: , , , ,

Biblia dla ludzi studiujących cokolwiek związanego z historią sztuki

Biblia dla ludzi studiujących cokolwiek związanego z historią sztuki

Niezbędna dla kandydatów oraz studentów architektury, polecam :)

Niezbędna dla kandydatów oraz studentów architektury, polecam :)

Najlepsza książka o architekturze i stylach.

Najlepsza książka o architekturze i stylach.

Książka absolutnie obowiązkowa dla każdego w mniejszym bądź większym stopniu zainteresowanego architekturą. Znajdują się w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące stylów i charakterystyk epok pod kątem architektonicznym, wszystko wzbogacone o unikatowe i szczegółowe rysunki.
POLECAM!!!

POLECAM!!!

Bardzo pomocna, chociaż wykładowcy często wypowiadają się o niej negatywnie. Najbardziej wartościowe jest zebranie rzutów i przekrojów najważniejszych budowli oraz synteza cech stylowych dla danej epoki czy przestrzeni geograficznej. Do szybkiej nauki na egzamin idealne.