Wykładnia prawa. Zasady reguły wskazówki

Okładka książki Wykładnia prawa. Zasady reguły wskazówki Maciej Zieliński
Okładka książki Wykładnia prawa. Zasady reguły wskazówki
Maciej Zieliński Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wolters Kluwer Polska
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Komentarz do Zasad techniki prawodawczej Sławomira Wronkowska, Maciej Zieliński
Komentarz do Z... Sławomira Wronkowsk...
Okładka książki Polszczyzna 2000. Orędzie o stanie języka na przełomie tysiącleci Jerzy Bralczyk, Aleksandra Cieślikowa, Jan Doroszewski, Bogusław Dunaj, Stanisław Gajda, Wojciech Kajtoch, Julian Kornhauser, Władysław Miodunka, Walery Pisarek, Renata Przybylska, Jerzy Reichan, Halina Satkiewicz, Kazimierz Sikora, Halina Zgółkowa, Maciej Zieliński
Polszczyzna 20... Jerzy Bralczyk, Ale...

Z jednej strony jest to bardzo szacowna i klasyczna pozycja, z drugiej - sucha i mało inspirująca.

1. Znaczna część dyrektyw z fazy porządkującej straciła już dzisiaj swoje dawne znaczenie, ponieważ w dobie internetowych baz prawniczych istnieją mniejsze wątpliwości, które przepisy należą do aktualnie obowiązujących źródeł prawa.

2. Jeszcze mniej rozumiem te quasi-językoznawcze rozdzialiki na temat zagadnień w rodzaju "słowa pochodzenia obcego w języku polskim."

3. Może to wynikać z ogólnej przypadłości teoretyków prawa (nie tylko polskich, ale również czytanych przeze mnie ostatnio Rüßmanna i Kocha, a nawet Harta),że demonstrują oni swoje teorie na zbyt prostych przykładach, a nie prawdziwych dylematach nękających prawników. Sprawia to, że jako czytelnik nie widzę korzyści intelektualnych płynących z poznawania tychże teorii.

2. Jeszcze mniej rozumiem te...

• Prawo
  • Podręczniki