W połowie drogi

Roman Dmowski Wydawnictwo: Nortom literatura piękna
Nortom
2004-01-01
2004-01-01

Kolejne z pięknych dzieł Pana Romana Dmowskiego, w którym można znaleźć wiele mądrości życiowych, oraz alegorii. Głównego bohatera Władysława Borowskiego można odebrać jako nieszczęśliwie zakochanego, ale również jako osobę, która swoimi przekonaniami skłania się w stronę albo Oli(osoby, fałszywej, która niby kocha, a jednak, by żyć wygodnie wychodzi za mąż),która może być również dodana jako osoba, który sprzedaje Ojczyznę, tak jak mu wieje wiatr. Z drugiej strony Basia - osoba, ktora kocha szczerze i nie wyobraża sobie oszukiwania, czy innych podstępów dla swoich wygód, lub jako osoba, która walczy do końca i poświęca się dla Ojczyzny. Znając Romana Dmowskiego i jego miłość i do Polski podejrzewam, że opisując czy Olę, czy Basię obserwował polityków z różnych opcji i ugrupowań - od tych, którzy walczyli o Polskę, jak i o tych, którzy dla swoich zysków oddali, by Ją.
Z mojej strony mogę jedynie polecić i mieć nadzieję, że czytając ją uda się czytającemu przemyśleć pewne kwestie związane ze swoim własnym życiem.

Ciekawa powieść Dmowskiego, choć nie tak wciągająca jak "Dziedzictwo".

Ciekawa powieść Dmowskiego, choć nie tak wciągająca jak "Dziedzictwo".

Polecam podobnie jak kolega obok "Dziedzictwo"

Polecam podobnie jak kolega obok "Dziedzictwo"

• Roman Dmowski
  • Powieść