George Soros Najniebezpieczniejszy człowiek świata

Wydawnictwo: Biały Kruk
polityka, soros
Gonzales

Kim jest naprawdę? Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata. Tego świata, w którym żyjemy, który znamy, bowiem Soros wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii, za to oparty na nieustannych spekulacjach gospodarczych, głównie walutowych, co uczyniło zeń miliardera. Sam dla siebie jest bóstwem, po cóż mu więc wiara w Boga? Uzyskał niewyobrażalne wpływy poprzez uzależnioną od niego finansowo sieć tysięcy fundacji, instytutów, uczelni w 90 krajach. Tą misternie uplecioną siecią spowity jest cały glob. Nic dziwnego, że ma możliwość rujnować narodowe gospodarki, przyczyniać się do przewrotów, obalać rządy - stworzył sobie do tego narzędzie. Teraz doświadczamy tego typu działań w Polsce. Destabilizacja napędza jego globalne interesy. "Soros zajmuje się także kształtowaniem opinii na szeroką skalę - pisze autor - za pomocą mediów pozornie niezależnych. Mogą one być co prawda niezależne od poszczególnych rządów, ale na pewno nie od imperium Sorosa". Otóż to, jesteśmy celowo manipulowani przez główne media za pomocą technik propagandowych, co do niedawna wyśmiewano - w tychże mediach - jako teorię spiskową. Autor tej książki pokazuje, co naprawdę dzieje się za medialnymi i giełdowymi kulisami, więc sami możemy ocenić, na ile to są fantazyjne teorie, a na ile jakże realne i groźne działania prowadzące do celu de facto utopijnego. Soros zawsze występuje w imieniu demokracji i zawsze przy "okazji" zarabia miliardy. Ten arcybogaty starzec posiadł nieznaną dotychczas w świecie demokratycznym władzę. Jak to się stało i jak wielka jest ta władza, opowiada ta książka bardzo poczytnego niemieckiego politologa i publicysty Andreasa von Rétyi'ego. Książka - wielkie ostrzeżenie.

źródło opisu: www.xlm.pl

źródło okładki: www.xlm.pl

apache_server | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Autor jest chyba z niemieckiej lewicy lub z lewicą dobrze się czuje. Stara się wybronić swój kraj Niemcy za idiotyczną politykę wpuszczania do Europy islamistów. Stara się odpowiedzialność zrzucić na Stany Zjednoczone jako takie. Czuć to w każdym rozdziale. Ale poza strzałami w USA, to bardzo dobry materiał oskarżający GS. Tezy mogłyby być bardziej udokumentowane i udowodnione. Pomimo tego wystarczy włączyć TV, obojętnie który kanał i mamy to co w książce, a w książce to co w rzeczywistości. Książkę i autora można krytykować ale krytykować faktów o GS już nie.

Zielonycesar | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Książka bardzo słaba, oparta głównie na insynuacjach, niedomówieniach, w kółko powtarzających się sugestiach. Brakuje jej rzetelności, poparcia faktami. W sumie niewiele z niej wynika, źródła na które powołuje się autor to kilka linków z internetu i wyrwane z kontekstu fragmenty wywiadów. Nie ma to nic wspólnego z dziennikarstwem, czy publicystyką z prawdziwego zdarzenia. Autor to taki gość od UFO, żyjący chyba bardziej w dziecinnym świecie fantazji. Ta książka to totalny kogiel mogiel, miejscami tak chaotyczna i pełna powtórzeń, że miałem wrażenie czytania wypracowania jakiegoś ucznia z podstawówki. Dziwi mnie patronat medialny, wystarczy, że byle pisarzyna "z zachodu" zmęczy jakieś parę zdań pod tezę odpowiadającą wielkim spiskom i wydajemy to, jak jakieś objawienie. Nie polecam!

MM1990 | 2017-11-10
Maras | 2017-09-05