Biblia Audio Superprodukcja. Nowy Testament

Okładka książki Biblia Audio Superprodukcja. Nowy Testament autor nieznany
Okładka książki Biblia Audio Superprodukcja. Nowy Testament
autor nieznany Wydawnictwo: Osorno Seria: Biblia Audio Superprodukcja literatura piękna
Biblia Audio Superprodukcja
Osorno
2016-01-01
1974-01-01
biblia

Tak samo jak w przypadku Starego Testamentu Biblii Audio, moje odczucia tylko i wyłącznie pozytywne. Słuchanie sprawia tylko i wyłącznie frajdę i naukę. Jest wiele fragmentów, które trafiają do człowieka i dają mu sporo do myślenia. I choć słuchanie całości czyli Starego i Nowego Testamentu zajęło mi prawie 3 miesiące, opłacało się. Z pewnością jeszcze wrócę do tej pozycji.
Polecam,
Adrian Jeżak

Jako podstawa do tworzenia nowoczesnego, aktualnego systemu etycznego Nowy Testament wymaga dokładnej analizy i ostrożnej interpretacji. Czytany dosłownie i bez zastanowienia może utrwalać szkodliwe wzorce. Powinien być traktowany jako zbiór opowieści o zachowaniach człowieka, nie jako źródło faktów. Polecam przeczytanie całości (nie tylko przyjemnych cytatów publikowanych w Internecie) wszystkim, niezależnie od światopoglądu.

Dla katolika podstawa wiary, dla kogoś innego poradnik życia lub podręcznik historii. Ciężko mi opisywać NT. Powinno być to dla mnie bardzo osobiste pismo i w sumie takie jest. Dam maksymalną liczbę gwiazdek, jednak wg mnie nie da się tego dobrze ocenić.
Zachęcam każdego do przeczytania.

Zachęcam każdego do przeczytania.

Trudno pisać recenzję na temat Nowego Testamentu. To właściwie nie jest książka, ale zbiór ksiąg i to ksiąg natchnionych - tu muszę szczerze przyznać, że wierzę, iż nie są to tylko umoralniające opowiastki, ale pisma pisane pod wpływem Ducha Świętego.

Nowy Testament czytałem właściwie cały rok. Średnio mniej więcej rozdział dziennie, bardziej lub mniej regularnie - czasem ani jednego, często jeden, czasem kilka rozdziałów na raz. I muszę stwierdzić, że czytając znajdowałem często odpowiedzi albo podpowiedzi dotyczące problemów zajmujących moją głowę w danej chwili.

Pisma Nowego Testamentu znałem do tej pory wybiórczo z czytań mszalnych, a w całości do tej pory czytałem tylko Ewangelię według świętego Łukasza - trochę wstyd się przyznać, jak na katolika z 35 letnim stażem. Ale tę lekcję mam już raz odrobioną i zamierzam ją odrabiać po wielokroć - choć teraz pora na zmierzenie się ze Starym Testamentem (tu czas realizacji oceniam na jakieś 3 lata).

Czytałem wydanie w Edycji św. Pawła. Bardzo polecam - ze względu na przystępne komentarze dotyczące każdego z podrozdziałów oraz odnośniki na marginesach pozwalające trafić na podobny motyw, występujący w innych księgach Pisma, a czasem ujęty w inny sposób. Kolejną zaletą jest język. Tłumacze starali się, by był zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, a jednocześnie zawierał wszelkie istotne znaczenia teologiczne.

Ale nie zważając na zalety językowe i formalne tego wydania, Nowy Testament i całe Pismo Święte to dla mnie po prostu nieustanny punkt odniesienia. Słowo, które trzyma mnie przy życiu i powoli przestaję sobie wyobrażać swoje istnienie choćby bez fragmentu przeczytanego co czas jakiś - najlepiej codziennie.

Jeśli miałbym wybrać trzy ksiązki, które bym czytał w kółko, to byłoby to Pismo Święte, "Władca Pierścieni" i "Opowieści z Narnii", przy czym dwie ostatnie nie zaistniałyby przecież bez tej pierwszej. Dlatego bezdyskusyjnie - 10 gwiazdek.

Poza swoimi wartościami religijnymi, nowy testament posiada wiele porad, bo jest także uniwersalną księgą mądrości. Zawiera mniej lub bardziej ukryte prawdy pokazujące jak dobrze żyć. Dodatkową nagrodą będzie życie wieczne w krainie szczęśliwości.

Podstawą są ewengelie, które relacjonują działalność Jezusa Chrystusa. Był on genialnym filozofem porywającym tłumy z fenomenalnymi zdolnościami oratorskimi.

Nowy testament to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Bardzo fajne, podręczne wydanie.

Bardzo fajne, podręczne wydanie.

Czytałam rok <3 Czuje się wspaniale po skończeniu. Bóg jest miłością !

Czytałam rok <3 Czuje się wspaniale po skończeniu. Bóg jest miłością !

To jest niebywałe, fenomen na skalę światową.

To jest niebywałe, fenomen na skalę światową.

• Religia
  • Teologia, religia, wierzenia, mitologie, krytyczna analiza, religioznawstwo, świadectwa wiary, pisma mistyczne, ufolodzy, sekty, masoneria
  • Chrześcijańskie
  • Przeczytane 2016