Limeryki spod żagli

Wydawnictwo: Bel Studio
limeryk, limeryki
poezja

Ojczyzną limeryku jest Irlandia. Śpiewano go w ten sposób, że zebrani musieli kolejno odśpiewać swoją strofkę, a chór dwuwierszowym refrenem zapraszał następnego śpiewaka. Prawdziwy limeryk, prócz niezmiennej formy, musi zawierać nazwę geograficzną(kraj, miasto, rzekę, górę, dolinę zatokę) i powinien być plugawy. Im plugawszy tym lepiej. Wierzyć się nie chce, jakie świństwa wypisywali czcigodni i nobliwi ludzie Anglii królowej Wiktorii, najbardziej pruderyjnym państwie świata.