Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Fides
978-83-6186-01-81
religia
krucheciastka

To książka dla nienormalnych. Przeczytaj ją. A później daj ją każdemu, kto tego NIE chce. Daj ją każdemu, kto nie chodzi do kościoła, kto myśli, że się nie nadaje do wiary w Boga i nie widzi w tym żadnego sensu. Pragnę pokazać ci Boga, który siedzi w samym środku bezsensu, beznadziei, krzywdy, nienawiści, braku miłości i stamtąd mówi do ciebie: "Jestem. Jestem w twoim życiu i to się nie zmienia. Jestem i płonę w tobie". Jeśli uda ci się to dostrzec, zacznie się dla ciebie nowe niezwykłe życie, opromienione niewiarygodną obecnością Boga. Piszę tę książkę po to, żebyś uwierzył, że istnieje inny świat, w którym ty zwyciężasz swoje zło, swój grzech, swoją słabość. Istnieje świat, w którym ty chodzisz po wodzie – pisze Autor. Osnową książki są konkretne spotkania i więzi ludzi biblijnych – Mojżesza, Gedeona, Tobiasza, Piotra Apostoła – z Bogiem.

źródło opisu: http://www.fidesrodzinna.pl/

źródło okładki: http://www.fidesrodzinna.pl/

MadameFromLorien | 2014-03-13

O. Adam jak zawsze wymiata!
Pozycja godna polecenia!:)

Sunbrighter | 2012-04-24

Wspaniała książka wspaniałego człowieka, świetnego rekolekcjonisty, biblisty i kierownika duchowego krakowskiej Beczki, którego kazania na cotygodniową msze studencką - tzw. "Dwudziestkę"przyciągają średnio 2,5 tys ludzi. W ewangelii dla Nienormalnych Szustak daje pewnego rodzaju otrzeźwienie ludziom pogubionym, lub wątpiącym. Jest takim "dopalaczem", aby się pozbierać:) Gorąco polecam

MsChocolate | 2014-05-05

Nieduża, ale niezwykle treściwa pozycja. Napisana prostym językiem, dla każdego. Do wielokrotnego użytku. ;) Ja przeczytałam już dwa razy i czuję, że jeszcze kilka razy przede mną - to książka, w której za każdym kolejnym razem można znaleźć "to jedno zdanie". Polecam wszystkim, którzy czują, że Pan Bóg ich zaprasza do rzeczy wielkich, jak i tym, którzy Pana Boga nie potrzebują w nadmiarze... Ci drudzy mogą się pewnie zdziwić. :)

Katarzyna | 2016-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Książka króciusieńka, ale za to bardzo treściwa. Najważniejsze przesłanie dla mnie kryje się w zmianie myślenia o tym jaki Bóg naprawdę jest. Lektura pomaga zerwać z naiwnym myśleniem o Nim. Bo przyzwyczailiśmy się do ugłaskanego miłego sposobu, w jakim jest często przedstawiany w sztuce. A On też taki jest, ale nie tylko. On jest inny. Niepojęty i nieogarniony. Dobry, potężny i groźny. Nieoswojony (teraz w pełni doceniam pana Lewisa i jego wizję). Nie wiemy do końca jaki. Po prostu - inny.
Druga ważna rzecz - uwierzyć to wybrać świadomie i wejść w noc z Bogiem. Pójść w nieznane i to całym sobą. Nie na raty. Bardzo trudne.
Książkę czytałam jako równowagę do "Efektu Izajasza" i bardzo dobrze się sprawdziła, bo sprowadzała mnie na właściwe tory pod względem psychicznym. Chociaż filmiki ojca Szustaka bardziej do mnie trafiają niż słowo pisane, to pewnie za jakiś czas wezmę się za jakąś jego następną książkę, żeby czytać coś dobrego przed snem.
Polecam wszystkim, nie tylko...

Libro | 2017-02-14

Zapuściłam wzrok w te kilka stron i wyłowiłam dla siebie kilka złotych fragmentów.

Adam Szustak w swój niepowtarzalny sposób pokazuje jak z bożą pomocą rozwiązać życiowe problemy, zaleczyć stare sączące się rany i odszukać samego siebie.
Jest dla mnie pierwszym duchownym który głosi słowa, mówiące o tym że człowiek wierzący nie jest wcale skazany na tak szeroko pojmowane "nieszczęście" .

drzemka | 2016-04-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Wiara
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Rewelacyjna książka, wnikliwie i bardzo konkretnie rozjaśnione fragmenty Ewangelii. Ojciec Adam pokazuje, że jeśli chcemy być w kościele z Bogiem, musimy być trochę nienormalni, ponieważ sam Pan Bóg jest totalnie nienormalny! Przejście po głównych postaciach Starego Testamentu i ich znaczenia w Nowym. Odpowiedź na pytania czym jest świętość oraz dlaczego noc jest tak ważna :) Dlaczego apostołowie bali się burzy na łodzi, skoro byli rybakami, a burza z piorunami pojawiała się tam co drugi dzień. Polecam!

Meell | 2013-09-24
Przeczytana: 23 września 2013

Książka do "połknięcia" w godzinkę. Rzeczywiście dobra na początek relacji z Bogiem, choć osobiście nie sądzę, żeby jej lektura była iskrą do nawrócenia. Jednak osobie poszukującej, pragnącej Boga może być dużą pomocą. Ogromny plus za niekonwencjonalne podejście do Pisma Świętego i znajomość języków oryginalnych - zawsze bardzo to cenię.

Dawid Gawałkiewicz | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Szustak bardzo fajny, lekki i szybki do połknięcia. Mimo to czegoś brakowało, większej ilości mięsa, może też tego, że na końcu powtarzał się i mówił to samo co na swoich konferencjach.

Czytajka | 2013-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W wodzie się nie pływa. Po wodzie się chodzi!
"On stał się ciałem takim, jak my. On jest taki, że doświadczył wszystkiego, co znamy- w nieskończonym wymiarze. Odrzuciła cię rodzina? Bóg został odrzucony. Ktoś potraktował twoją miłość jak nic nie wartą szmatę? Bóg to zna. Bito cię kiedyś w domu? Boga też pobito. Niesłusznie cię oskarżają? Boga oskarżyli. Świat odrzuca wszystko, co chcesz mu zrobić dobrego i ciągle jesteś sam? Więc doświadczasz tego, co Bóg. Weź cokolwiek ze swojego życia, cokolwiek, co ci się zdarza- Bóg tam już był. On to zna. Jeśli masz jakieś rany, On je ma. Ten sam Bóg, który mówił do Mojżesza w grzmotach, ten Bóg daleki, ten Bóg niepoznawalny- ten sam Bóg nosi wszystkie twoje rany"

Kasia P | 2018-01-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Wiara
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Dobrze jest czasami poczytać coś autorstwa Szustaka, żeby przypomnieć sobie "po co właściwie mi to wszystko", żeby przypomnieć sobie po co wierzę.