Mushishi #3

Wydawnictwo: Hanami
蟲師
komiksy
dehira

Mushi to byty, które mogą przybierać różne formy. Często sprowadzają choroby, cierpienie. Ale czy to ich wina? Czy trzeba je wytępić? Dla wielu mushishi, badaczy mushi, odpowiedź jest oczywista. Jednak nie dla Ginko. On stara się ich nie osądzać i nie tępić za wszelką cenę.

źródło opisu: Hanami, 2015

źródło okładki: www.wydawnictwo.hanami.pl

Otori | 2019-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Moje spotkanie z tą serią jest czystym przypadkiem; po prostu na nią "weszłam" i po przeczytaniu na blurb'ie: "Przedziwne niższe byty, nie przypominające zwierząt, ni roślin." stwierdziłam, że brzmi wystarczająco intrygująco, aby się za to zabrać. Teraz doszłam z moim zainteresowaniem do tomu trzeciego.

Cała seria składa się z osobnych opowiadań połączonych postacią głównego bohatera, badacza Mushi, czyli tytułowego Mushishi o imieniu Ginko wędrującego po świecie i leczącego ludzi, którzy zachorowali w wyniku kontaktu z Mushi.

Tom trzeci składa się z pięciu historii:
-"Głos wyjący rdzą";
-"Z brzegu morza";
-"Cenne ziarna";
-"Biel mieszkająca w kamieniu pisarskim";
-"Jednooka ryba".

"Głos wyjący rdzą" to historia o niezrozumieniu, obwinianiu jednostki za nieszczęścia całej społeczności.

"Z brzegu morza" opowiada nam o niemożności znalezienia sobie celu w życiu. Przyznaje jest to dość nudny i nieciekawy tekst, ale przede wszystkim nieciekawy, bark większej akcji nie jest złym...

eR_ | 2017-03-28
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 25 marca 2017

Całkiem niedawno zacząłem czytać, a raczej oglądać mangi. Bo przyznajmy to, w tego rodzaju publikacjach najważniejsze są, kolokwialnie rzecz ujmując"obrazki". Na tym rodzaju sztuki w ogóle się nie znam, także wszystkie błędy, które można wyłapać ewentualnie w moich opiniach są wyłącznie moją zasługą... A jeżeli o same historie zawarte w tych komiksach, większość jest niezwykle ciekawa i przyznam, że żałuje czasem, że nie jest to powieść.

Mushi to byty, takie jak zwierzęta, czy ludzie. Jednak tym się różnią od innych stworzeń, że są niewidzialne, a ich działania nie zawsze są bezpieczne dla człowieka.
Genko, jest jednym z niewielu ludzi, którzy wyczuwają te byty i stara się chronić człowieka właśnie, szczególnie przed tymi niebezpiecznymi. Jednak jak sam twierdzi, mushi nie są złe, one po prostu chcą przetrwać, jak wszyscy inni. Ich działania, zapewne nieświadome, nie znaczą od razu, że są specjalnie przeprowadzane. Genko stara się umożliwić przetrwanie mushi, jednocześnie broni...