Berserk #5

Cykl: Berserk (tom 5)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy

Po przystąpieniu do drużyny sokoła przychodzi pora na pierwszą misję u boku nowych towarzyszy broni. Czy Guts, samotny wilk, któremu od narodzin nie było dane zaznać prawdziwej miłości, będzie potrafił współpracować z innymi najemnikami? Jaką rolę odegrają w jego życiu Griffith i Casca? Czy spełni się proroctwo demonicznego Nosferatu Zodda?

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

wielkibob | 2019-07-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 14 lipca 2019

Ten tom jak każdy inny z serii graficznie jest cudem samym w sobie. Autor zadaje kolejne pytania, na które szczędzi odpowiedzi przez co czytelnik popada w "błędne koło pytań bez odpowiedzi". Czytając faktycznie czuć w powietrzu atmosferę wiszącego niebezpieczeństwa czyhającego z każdej strony. Od razu zabieram się za kolejny tom!

Po raz kolejny i na pewno nie ostatni powracam do tego mrocznego świata. Tym razem zaciekawiona opisem, gdyż pierwszy raz pojawia się coś, co widziałam "w teraźniejszości". Wątek, który jest tutaj intrygujący.

Guts dołączył do Drużyny Sokoła, choć nie potrafi się przekonać do całej ekipy. Sokoły próbują usilnie się z nim jakoś dogadać, lecz chłopak trzyma ich na dystans. Z czasem jednak sytuacja ulega poprawie.

"Jestem pewien, że w naszej drużynie znajdziesz swoje miejsce na ziemi!"

Guts wyraża swoje uczucia w agresywny sposób przy akompaniamencie wielu soczystych epitetów, dodatkowo nie ma zamiaru dopuszczać do walki innych, woli sam ryzykować i ścierać się ze śmiercią oraz posiada inny, ważny powód, o którym nie mówi głośno. Jego walka z tytułowym Zoddem oraz skutki tego, co wypowiedział widziałam już w teraźniejszych wydarzeniach. Przez co obawy jeszcze bardziej narastały.

"Dokończymy tę walkę kiedy indziej, chłopcze. Choć nie wiem, czy dane nam będzie jeszcze się spotkać....

kondzix666 | 2017-11-22
Na półkach: Przeczytane, Mangi

W moich oczach jest to słaby tom. Walki są tu jakieś nudne, a akcja jest dla mnie najważniejsza. Ale przyjemność czytania liczy się nie mniej, a więc gdyby nie czytało mi się miło, dałbym dużo mniejszą ocenę.

Martinus | 2017-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 27 września 2017

Poprzednie tomy rewelacja, ten podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.W skrócie zapowiada się interesująco.
Warto sięgnąć, polecam!