El coronel no tiene quien le escriba

Okładka książki El coronel no tiene quien le escriba
Gabriel García Márquez Wydawnictwo: Ediciones Orbis S.A. literatura piękna
154 str. 2 godz. 34 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
El coronel no tiene quien le escriba
Wydawnictwo:
Ediciones Orbis S.A.
Data wydania:
1982-01-01
Data 1. wydania:
1982-01-01
Liczba stron:
154
Czas czytania
2 godz. 34 min.
Język:
hiszpański
ISBN:
8475300898
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
445
52

Na półkach:

Krótkie opowiadanko „Nie ma kto pisać do pułkownika” Marqueza to kwintesencja tzw. smutku tropików. Mistrzowski opis egzotycznej codzienności splata się z uniwersalnymi prawdami o ludzkiej naturze. Pisarz doprawia narrację ironią, dzięki której łatwiej jest znieść gorzki los pułkownika. Zawieszenie akcji w czasie i przestrzeni całkowicie ją odrealnia, choć jednocześnie fikcja iberoamerykańska bezpośrednio czerpie swoje tematy z burzliwej historii kontynentu, której oddech i w tym opowiadaniu da się wyczuć. Podobno twórczość Marqueza dzieli się na „przed” i „po” napisaniu „Stu lat samotności”, i temu opowiadaniu przypada szufladka „przed”. Pomimo iż dziełko nie jest tak misternie skonstruowane, jak najsłynniejsza powieść pisarza, da się w nim wyczuć nuty późniejszych osiągów literackich. Osobiście uważam, że siła tego opowiadania tkwi właśnie w tym nieskończeniu i zawieszeniu; przez to potencjalność sensów jest może nie większa, ale jednak bardziej organiczna, nieprzewidywalna, żywiołowa. Przez to opowiadanie ma w sobie więcej magii, a mniej literackich konceptów, co daje mu moc przykuwania czytelnika, nicowania go i wypluwania z intelektualno-emocjonalnym burdelem w głowie. A przecież o to chodzi.

Krótkie opowiadanko „Nie ma kto pisać do pułkownika” Marqueza to kwintesencja tzw. smutku tropików. Mistrzowski opis egzotycznej codzienności splata się z uniwersalnymi prawdami o ludzkiej naturze. Pisarz doprawia narrację ironią, dzięki której łatwiej jest znieść gorzki los pułkownika. Zawieszenie akcji w czasie i przestrzeni całkowicie ją odrealnia, choć jednocześnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 159
  • Chcę przeczytać
    388
  • Posiadam
    175
  • Nobliści
    14
  • Ulubione
    12
  • 2020
    10
  • 2020
    9
  • Literatura piękna
    8
  • Chcę w prezencie
    8
  • 2014
    8

Cytaty

Więcej
Gabriel García Márquez Nie ma kto pisać do pułkownika Zobacz więcej
Gabriel García Márquez Nie ma kto pisać do pułkownika Zobacz więcej
Gabriel García Márquez Nie ma kto pisać do pułkownika Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także