Zanim zasnę

Data 1. wydania:
2011-06-14
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Sonia Draga
literatura brytyjska literatura angielska amnezja przeszłość pamiętnik Ewa Penksyk-Kluczkowska
Before I Go to Sleep
kryminał, sensacja, thriller
2016-04-16
Ewa Penksyk-Kluczkowska

Tematy związane z problemami neurologicznymi bardzo mnie interesują, choć są często trudne i smutno mi się o nich czyta. Tutaj od pierwszych stron czytałam w napięciu, zastanawiając się jak ostatecznie zakończy się historia Christine. Razem z bohaterką doszukiwałam się, gdzie leży prawda. Mimo, że w mężu momentami coś zdecydowanie mi nie grało, rozwiązanie historii było dla...

Naprawdę całkiem niezła książka. Trzymająca w napięciu. Pierwsze 3 noce spałam niespokojnie po wieczornym czytaniu :)
Nieźle się to czyta. Jest dreszczyk emocji.
Mimo ze nie pamietam filmu (może go nie oglądałam?) to Nicole doskonale pasuje do roli Chrisi. Tak sobie właśnie ja wyobrażałam, jak na okładce :)

Akcja nabiera rozpędu po ok 60%. Zaskakujące zakończenie. Drugi raz bym jej nie przeczytała.

Świetna!!! Naprawde super sie czytalo. Lekka i do konca spojna,ciekawa i zaskakujaca.

Kobieta, która codziennie rano budzi się i zaczyna życie od nowa. 400 stron po prostu się pochłania i nie sposób domyślić się zakończenia. A jest ono zaskakujące!

Książkę przeczytałam bardzo szybko, wręcz na jednym tchu. Fabuła była bardzo interesująca, miała w sobie coś co odróżniało ją od innych.
Do ostatnich stron nie byłam w stanie przewidzieć jak wszystko się potoczy oraz jak będzie wyglądało zakończenie.
Zakończenie zdecydowanie na plus, bardzo ciekawe i nie oklepane jak w większości książek.

Jak dla mnie przekombinowana nie ukrywam że momentami mnie wręcz drażniła poza tym fabuła zbyt zawiła od razu widać że to debut

Bardzo wciągająca książka. Zaskakujące zakończenie.
Pozycja godna uwagi. Przeczytałam ją w dwa dni.
Warto.

„Zanim zasnę” to historia około 50-letniej kobiety z zaburzeniami pamięci. Christine - bo tak się nazywa nasza główna bohaterka codziennie rano budzi się z dziurą w pamięci. Nie wie kim jest, gdzie jest, ani kim są osoby z jej najbliższego otoczenia. W jej chorobie pomaga jej mąż - Ben, który codziennie przypomina jej fakty związane z jej życiem. Jej pamięć pozostaje do...

Temat książki ciekawy, zakonczenie również. Niestety czytajac ja trochę się nudzilam w pewnym momencie nawet chciałam przestać czytać, chociaż nie mam takiego zwyczaju. Daję ocenę 5 ponieważ ostatnie 30 stron czytałam z wielkim zaineresowaniem a zakończenie bylo zaskakujace

Dyskusje

5 219