Plaster miodu

Wydawnictwo: Znak
Bóg, wiara, Słowo Boże
religia
Ag2S

Bóg każdego dnia chce osłodzić ludzkie cierpienia przykładając do naszych ran PLASTER MIODU. Może czytasz to wieczorem, siedzisz gdzieś tam w swoim pokoju, trzymasz w ręce kubek z herbatą, głucho wszędzie, ciemno wszędzie… A w tej ciemności przychodzi Chrystus. Chce zapalić w tobie jaśniejące źródło światła. On przychodzi i rozkazuje ciemnościom: świećcie! (fragment książki) Miód dla duszy....

(fragment książki)

Miód dla duszy. Plaster na rany.
Jest Słowo, które może uzdrowić twoje zranienia.
Jest Miód, który może osłodzić twój ból.
Jest i cały PLASTER MIODU, bo każdego dnia Bóg chce ukoić twoje cierpienia, przyłożyć plastry swojego Słowa do twoich ran.

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.
Pan Bóg pragnie razem z tobą przeżywać twoją samotność! Chce zaleczyć wszystkie rany, oddalić gorycz i ból. Chce zanurzyć cię w miodzie. Pozwól Mu na to!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6970,Plaster-miodu

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6970,Plaster-miodu

książek: 2095
Wojciech Gołębiewski | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Adam Szustak (ur. 1978) - dominikanin, wędrowny kaznodzieja; wg Wikipedii:
".....Jest jednym z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów. We wrześniu 2017 roku uruchomił profil na portalu Patronite, przez który kaznodzieja wspiera co miesiąc ponad 3500 osób. Profil ten jest obecnie głównym źródłem finansowania jego działalności...."

Ta książka z 2015 roku ma na LC 8,03 (146 ocen i 24 opinii), co przy "Zielonej Mili" Kinga, która ma czytelników 35481, opinii 1241 i ocenę 8,43 budzi zgrozę. Gdybym wyraził zdziwienie, że Szustaka katecheza ma zaledwie 24 opinii wobec 90% Polaków deklarujących wiarę katolicką, to bym usłyszał, że Polacy książek nie czytają, a tak powyższa konfrontacja jest smutnym świadectwem jakości tej wiary.

Nie chodzę do kościoła, a mimo to znam problem z autopsji, bo przez lata zaprzyjaźniona, bardzo katolicka rodzina przychodziła do mnie po niedzielnej ...

Berenika | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

,,Plaster miodu „ to adwentowe słuchowiska Adama Szustaka w formie książki. Nie wiem czy znacie tego ojca, który wyróżnia się z tlumu i ma zupełnie inne podejście do mówienia o wierze. Wskazówki adwentowe na każdy dzień, bardzo życiowe, zakończone modlitwą. I tak jak na początku bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki, bo nie wierzę we wzmacnianie wiary poprzez słowa, bo każdy przecież sam musi dojsć do swoich emocji i uczuć względem Boga, to Adam Szustak naprawdę do mnie przemówił i sprawił, że bardziej się zastanawiam nad sobą, swoim życiem i tym, co tak naprawdę znaczy dla mnie Bóg. Serdecznie polecam wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.

Ana | 2015-11-08

Takich książek jak ta nie sposób zrecenzować. Bo wymykają się schematom. Nie służą zwykłej lekturze, tylko czemuś wyższemu, zaglądnięciu w siebie, do weryfikacji swojej wiary, może zmiany, może po prostu przystanięcia na chwile, opatrzenia szerzej niż na co dzień. Dużą moc ma ta książka, bo wiele we mnie zmieniła i zmienia, bo we mnie ciągle pracuje.

Gandalf | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Rozważania Pisma Świętego w wykonaniu Adama Szustaka pięknie tłumaczą słowa wybranych przez autora ksiąg. Przemawiał do mnie każdego dnia, zawsze tak samo przekonująco. Ojciec Szustak skupia się na pojedynczych słowach-klucz, które okazują się być drogowskazami do rozumienia siebie. Uświadomiła mi, że mimo iż już długo żyję na tym świecie, jeszcze wielu rzeczy, zależności i zasad nie znam. Na przykład zasada, że szczęście można znaleźć w ludziach, miłośći i Bogu. Takie proste, a tak trudno wprowadzić to w życie.

Linda | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Jeśli lubisz przyglądać się swojej relacji z Bogiem i Bogu i sobie i inny, to książka dla Ciebie. Zawsze intrygowało mnie Pismo Święte, ale do niedawna nie przywiązywałam do tego większej wagi i w ogóle nie czytałam Pisma. Po jakimś czasie uświadomiłam sobie, że bardzo jest Boga w moim życiu, a powinno być znacznie więcej. W efekcie kupiłam ,,Plaster miodu” i od dawna nie czułam, żebym tak dobrze spędziła swój wolny czas.

KikiVanKiki | 2018-08-16

Ależ nie wszyscy muszą czytać Tischnera, ludzie potrzebują prostego przekazu, zgoda są cierpienia niezrozumiałe i nie trzeba wojen i innych skrajnych sytuacji. Wystarczy urodzić chore dziecko, dostać wyrok w postaci diagnozy i już mamy swoje cierpienie, które dla nas będzie i tak gorsze niż tortury Hitlerowskie. Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy, życie to cierpienie i to każdy powinien wiedzieć. Ja uważam ,że trzeba szukać pocieszenia trzeba prosić Boga o wszystko nawet najmniej ważne rzeczy obiektywnie, bo dla jednego najważniejsze będzie inne niż dla drugiego, każdy ma swoje potrzeby serca. Mądrość nie polega na znajomości wszystkich dzieł najtrudniejszych i na filozofowaniu, trzeba także dotrzeć do nas młodych prostych ludzi i nawet jeśli mam się poczuć lepiej na chwilę i doznać ukojenia w trudnych chwilach zmobilizować się do czytania trudniejszych dzieł to czy nie warto choćby zacząć od o.Szustaka ? Jego tez posyła Bóg:)
Polecam wszystkim, nikomu ta książka nie zaszkodzi,...

Lukas | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Ojca Szustaka nigdy za wiele! Bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem to słuchowisko w formie książki. Dzięki temu mogę wrócić do tych rozważań już na papierze , z miejscem na moje notatki. I z zabawnymi i przewrotnymi "zadaniami domowymi" do wykonania. Dzięki temu jest efektywniej niż tylko przy słuchaniu. Nie sposób przejść obojętnie i nie wcielać tych zadań w życie, przez co można poczuć zmiany.

Erka | 2015-11-09

Spędziłam weekend z tą książką i na pewno kolejne dni z nią spędzę. Aż chciałoby się ją przeczytać na raz, ale boję się, że przeoczę jaką myśl. Tyle tu takich, nad którymi warto się zatrzymać i przyjąć jako swoje albo się ustosunkować. Lubię się zasłuchać w słowa ojca Adama, bo zawsze jakieś we mnie zakiełkuje.

Kasia | 2017-10-04

Ojciec Adam Szustak bardzo w swoim stylu. Nie znam nikogo kto tak potrafiłby mówić do młodych ludzi. Proste słowa, historie z wielkim przesłaniem skierowanym do każdego. Uwielbiam słuchać ojca, ale czytając wszystko dociera dwa razy mocniej. Polecam!

Piotr | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Ta książka to idealna pozycja dla tych, którzy lubią się sobie przyglądać i wciąż szukają nowych form spełnienia. Ja niedawno otworzyłem się na Boga, bo uświadomiłem sobie, że bardzo go mało w moim życiu, a powinno być znacznie więcej. No i zacząłem szukać. Efektem tego szukania jest ten komentarz, bo niewątpliwie ,,Plaster miodu” to jeden z ważniejszych elementów, które naprowadzały mnie na właściwe ścieżki moich wniosków i przemyśleń. Nie tylko pięknie wydana, super lekko napisana ale przede wszystkim daje do myślenia.