Plaster miodu

Wydawnictwo: Znak
Bóg, wiara, Słowo Boże
religia
Ag2S

Bóg każdego dnia chce osłodzić ludzkie cierpienia przykładając do naszych ran PLASTER MIODU. Może czytasz to wieczorem, siedzisz gdzieś tam w swoim pokoju, trzymasz w ręce kubek z herbatą, głucho wszędzie, ciemno wszędzie… A w tej ciemności przychodzi Chrystus. Chce zapalić w tobie jaśniejące źródło światła. On przychodzi i rozkazuje ciemnościom: świećcie! (fragment książki) Miód dla duszy....

(fragment książki)

Miód dla duszy. Plaster na rany.
Jest Słowo, które może uzdrowić twoje zranienia.
Jest Miód, który może osłodzić twój ból.
Jest i cały PLASTER MIODU, bo każdego dnia Bóg chce ukoić twoje cierpienia, przyłożyć plastry swojego Słowa do twoich ran.

Cieszące się milionową publicznością rekolekcje o. Adama Szustaka otwierają oczy, pokazując, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Uczą, jak zaufać i uwierzyć, że biblijne wydarzenia to nie nabożne legendy, ale konkretna rzeczywistość, która może zmienić twoje tu i teraz. Zapraszają do wspólnego czytania Pisma Świętego i modlitwy.
Pan Bóg pragnie razem z tobą przeżywać twoją samotność! Chce zaleczyć wszystkie rany, oddalić gorycz i ból. Chce zanurzyć cię w miodzie. Pozwól Mu na to!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6970,Plaster-miodu

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6970,Plaster-miodu

Freja78 | 2019-04-23
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

W największej ciemności jaka Cię ogarnie zostaje tylko przylgnąć do Niego z całego serca, tak po prostu.

Lucyna | 2018-09-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2018
Przeczytana: 13 września 2018

Nie sądziłam, że ta książka tak mnie zaskoczy. Nie spodziewałam się, że Pismo Święte można tłumaczyć w tak piękny, a jednocześnie prosty sposób. Polecam!

KikiVanKiki | 2018-08-16

Ależ nie wszyscy muszą czytać Tischnera, ludzie potrzebują prostego przekazu, zgoda są cierpienia niezrozumiałe i nie trzeba wojen i innych skrajnych sytuacji. Wystarczy urodzić chore dziecko, dostać wyrok w postaci diagnozy i już mamy swoje cierpienie, które dla nas będzie i tak gorsze niż tortury Hitlerowskie. Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy, życie to cierpienie i to każdy powinien wiedzieć. Ja uważam ,że trzeba szukać pocieszenia trzeba prosić Boga o wszystko nawet najmniej ważne rzeczy obiektywnie, bo dla jednego najważniejsze będzie inne niż dla drugiego, każdy ma swoje potrzeby serca. Mądrość nie polega na znajomości wszystkich dzieł najtrudniejszych i na filozofowaniu, trzeba także dotrzeć do nas młodych prostych ludzi i nawet jeśli mam się poczuć lepiej na chwilę i doznać ukojenia w trudnych chwilach zmobilizować się do czytania trudniejszych dzieł to czy nie warto choćby zacząć od o.Szustaka ? Jego tez posyła Bóg:)
Polecam wszystkim, nikomu ta książka nie zaszkodzi,...

Kari | 2018-07-25
Przeczytana: lipiec 2018

Książka ma jeden minus: aby w pełni skorzystać z tej książki należy czytać ją codziennie po jednym rozdziale i tak przez 4 tygodnie adwentu (jest to zapis rekolekcji adwentowych więc jeszcze lepiej byłoby czytać tę książkę zaraz przed Świętami Bożego Narodzenia). Dla mnie, jako mola książkowego była to prawdziwa walka ze sobą by nie pochłonąć książki naraz jednego dnia.
Poza tym jak zawsze jasno i przejrzyście wytłumaczone fragmenty Pisma Świętego, rady na kolejny dzień jak poprawić życie swoje i innych. Polecam!

Lexie | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Adwentowe słuchowisko Szustaka OP w formie książki. Co prawda książka była przeznaczona na inny rok, więc z tegorocznym krótkim adwentem musiałam czasem czytać więcej niż jedną naukę dziennie, ale zdecydowanie polecam. Kameralnie, aczkolwiek dobitnie. Szustak często wyciąga z Ewangelii jakiś wydawałoby się nic nieznaczący szczegół i potem potrafi pięknie nim nawiązać do naszego życia. To tylko kilka stron dziennie, a owoce w naszym życiu mogą być spore.

Wojciech Gołębiewski | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Adam Szustak (ur. 1978) - dominikanin, wędrowny kaznodzieja; wg Wikipedii:
".....Jest jednym z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów. We wrześniu 2017 roku uruchomił profil na portalu Patronite, przez który kaznodzieja wspiera co miesiąc ponad 3500 osób. Profil ten jest obecnie głównym źródłem finansowania jego działalności...."

Ta książka z 2015 roku ma na LC 8,03 (146 ocen i 24 opinii), co przy "Zielonej Mili" Kinga, która ma czytelników 35481, opinii 1241 i ocenę 8,43 budzi zgrozę. Gdybym wyraził zdziwienie, że Szustaka katecheza ma zaledwie 24 opinii wobec 90% Polaków deklarujących wiarę katolicką, to bym usłyszał, że Polacy książek nie czytają, a tak powyższa konfrontacja jest smutnym świadectwem jakości tej wiary.

Nie chodzę do kościoła, a mimo to znam problem z autopsji, bo przez lata zaprzyjaźniona, bardzo katolicka rodzina przychodziła do mnie po niedzielnej ...

Kasia | 2017-10-04

Ojciec Adam Szustak bardzo w swoim stylu. Nie znam nikogo kto tak potrafiłby mówić do młodych ludzi. Proste słowa, historie z wielkim przesłaniem skierowanym do każdego. Uwielbiam słuchać ojca, ale czytając wszystko dociera dwa razy mocniej. Polecam!

Beata | 2017-04-19

Słowa Ojca Adama trafiają do serca. Teraz "tylko" pozostaje wykorzystać je w praktyce...

katecz | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

o.Szustaka nie trzeba już chyba przedstawiać ;-)

Do wielokrotnego czytania, słuchania, przemyslenia!

Natalina | 2016-12-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Wspaniała książka, która zmienia perspektywę, oczyszcza i może rozpocząć wspaniałą drogę ku Bogu. Polecam poszukującym i wątpiącym! Czyta się znakomicie i na długo zostaje w głowie.