Plaster miodu

Znak
Bóg wiara Słowo Boże
religia
Bóg wiara Słowo Boże

Wybitna książka, moim zdaniem, o życiu chrześcijańskim. Książka ta pomogła mi w wielu rzeczach. Zrozumiałem że mógłbym być lepszym człowiekiem gdybym lepiej przeżywał wiarę chrześcijańską.

Bardzo mi się podobały ćwiczenia na koniec każdego rozdziału oraz modlitwa i błogosławieństwo autora.

Najlepiej jest tą książkę zacząć czytać w listopadzie ponieważ do tego okresu...

Świetna książka na adwent i nie tylko. Skłania do refleksji, rozwija duchowo, odkrywa wiarę na nowo.

Spodziewałam się czegoś bardziej w stylu vlogów Szustaka, takich co to wciągają i powalają. Tu było ok, ale nie powala. Może charyzma działa tylko na filmach?:)

Piękne rozważania adwentowe, ale to książka dobra nie tylko na czas jakim jest Adwent, myślę że pozostają aktualna cały rok.
Dominikanin Adam Szustak, potrafi mówić o Bogu i o wierze, tak, że naprawdę trafia do człowieka.
Rozważania piękne, proste i co najważniejsze zrozumiałe,
Siadając codziennie wieczorem i czytając kolejne fragmenty na dany dzień, czułam się jakbym...

Człowiek zawędrował z drzewa w gwiazdy dzięki rozumowi, a nie uczuciom. Zwierzęta też mają uczucia, a na drzewach zostały. Mają ponad to lepszy słuch, węch, pazury, kły itd. - zatem to nie nimi wybiliśmy się na wielkość. "Wsłuchiwanie się w głos Boga' (tak Jehowę, Zeusa, Ra czy Odyna) to wsłuchiwanie się w uczucia. Uczucia są sygnałami/nagrodą lub karą, a nie narzędziem...

Książka idealna na adwent. Po rozdziale na każdy dzień, czasami dłuższy a czasami krótszy. Każdego dnia znajdziemy tam fragment z biblii i jego omówienie a także prywatne refleksje autora na temat tego, co powinniśmy tego dnia rozważać w swoim życiu. Może nie jest to zawsze zgodne z tym co sądzimy, ale przecież to my powinniśmy słuchać nauk Boga a nie...

Cenię Szustaka za zrozumiałe dla mnie tłumaczenie Biblii i fragmenty, w których to robił były dla mnie najciekawszą częścią tej książki, mimo, że miejscami moim zdaniem nadinterpretował tekst. Reszta raczej była nie dla mnie, momentami było zbyt naiwnie, zbyt słodko czy wręcz zbyt dziecinnie.

Super rekolekcje adwentowe! Jeśli ktoś pragnie rozwinąć się duchowo i stać się lepszym człowiekiem, zdecydowanie powinien sięgnąć właśnie po tę książkę.

Powracam do tej książki co rok i przeżywam z nią czas adwentu. Warta uwagi pozycja, jak właściwie wszystkie o. Szustaka.

W największej ciemności jaka Cię ogarnie zostaje tylko przylgnąć do Niego z całego serca, tak po prostu.

• Chcę w prezencie
  • 2018