9781519380609
dług, dominacja, przemoc, dark, erotyk, +18
angielski
Ewitka

6 dni! Tylko tyle pozostało czasu Nili do spłaty ostatecznego długu. Jej okrutni i bezwzględni wrogowie żywiący się nienawiścią płynącą z wendety zabierają ją w podróż na drugi koniec świata. Czy rzeczywiście będzie to jej ostatnia w życiu podróż, z której już nie powróci? Czy pomoc zdąży nadejść z odsieczą? Ile emocji i wrażeń tym razem dostarczy czytelnikowi autorka? Trzeba się samemu przekonać.

“I’m in love with her, but it might not be enough to stop her from becoming the latest victim of the Debt Inheritance. I know who I am now. I know what I must do. We will be together—I just hope it’s on Earth rather than in heaven.”

It all comes down to this.
Love versus life.
Debts versus death.
Who will win?

źródło opisu: https://pepperwinters.com/published-work/indebted-series/

źródło okładki: https://pepperwinters.com/published-work/indebted-series/

mclena | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

"Wrought in fire and moulded by sins. My blood forged with terror; my body formed from mistakes and wrong turns. Debts. Contracts. Vengeance. And no matter how I raged to be free, to end my predetermined inevitability, I couldn't find a way to triumph."

Ech... i tak to już właśnie jest, że kiedy cos jest na początku dobre i uzależniające, to potem z biegiem czasu coraz trudniej ten poziom trzymać. Przykro mi, że "Final debt" okazał się w tym przypadku dla mnie rozczarowaniem.
O ile fabuła nadal idzie w interesującym kierunku, to jednak zmiana w relacji Nili i Jethro w ogromnie przesłodzony i mdły związek jest dla mnie nie do przełknięcia. Było za dużo uzewnętrzniania się i cała przyjemność z czytania gdzieś przepadła. Do tego nie jestem usatysfakcjonowana z wyjaśnienia (a raczej jego braku) jak to możliwe, że Hawk'om udawało się egzekwowanie tych wszystkich długów bez konsekwencji (to że każdego można kupić wcale do mnie nie przemiawia), a już totalnie nie rozumiem tego, że np....

książek: 2063
Ewitka | 2015-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2015

Książka już od pierwszych stron wprowadza atmosferę napięcia i grozy i łapie za serducho. Zapowiedź w pierwszym rozdziale tego, co się będzie za kilka dni działo przyprawia o palpitacje serca. A im dalej, tym jest coraz ciekawiej i niebezpieczniej.
Nila wyrusza w ostatnią podróż swojego życia, pozostał jej niecały tydzień do spłaty ostatecznego długu. Czy podążający w ślad za nią Jethro zdąży ją uratować? Ile jeszcze będzie cierpienia i ofiar? Jak ta historia się zakończy? Oczywiście nie zdradzę, ale zapowiem, że oj będzie się działo :-).
Niesamowita huśtawka emocji i wrażeń, nagłe i niespodziewane zwroty akcji, które sprawiają, że książka jest totalnie nieprzewidywalna, wszystko się może wydarzyć. Nawet, kiedy wydaje się, że już wszystko zostało wyjaśnione, autorka zaskakuje nowymi faktami do samego końca. Nila, moja bohaterka, ta kobieta jest cudowną wojowniczką, dzielną i waleczną, nie poddającą się do ostatniej chwili swojego życia, ale przy tym nie jest bynajmniej...