Final debt

Okładka książki Final debt Pepper Winters
Okładka książki Final debt
Pepper Winters Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Indebted (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Indebted (tom 6)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-11-30
2015-11-30
9781519380609
dług dominacja przemoc dark erotyk +18

Autorka nas zbombardowała emocjami. Na koniec można się rozsypać. Szkoda niektórych osób, które odeszły.
Ta seria jest niespodzianką, momentami chorą do granic. Finalnie ukazuje, że dobro może zwyciężyć.

Tak jak w przypadku poprzedniego tomu, historia już tak nie wciąga, ciągłe zwroty akcji spowszedniały, a rozterki bohaterów się dłużą. Ogólnie fabuła jest ciekawa, lecz musiałam pomijać fragmenty by dotrwać do końca.

"Wrought in fire and moulded by sins. My blood forged with terror; my body formed from mistakes and wrong turns. Debts. Contracts. Vengeance. And no matter how I raged to be free, to end my predetermined inevitability, I couldn't find a way to triumph."

Ech... i tak to już właśnie jest, że kiedy cos jest na początku dobre i uzależniające, to potem z biegiem czasu coraz trudniej ten poziom trzymać. Przykro mi, że "Final debt" okazał się w tym przypadku dla mnie rozczarowaniem.
O ile fabuła nadal idzie w interesującym kierunku, to jednak zmiana w relacji Nili i Jethro w ogromnie przesłodzony i mdły związek jest dla mnie nie do przełknięcia. Było za dużo uzewnętrzniania się i cała przyjemność z czytania gdzieś przepadła. Do tego nie jestem usatysfakcjonowana z wyjaśnienia (a raczej jego braku) jak to możliwe, że Hawk'om udawało się egzekwowanie tych wszystkich długów bez konsekwencji (to że każdego można kupić wcale do mnie nie przemiawia),a już totalnie nie rozumiem tego, że np. matka Nili miała faktycznie aż tak związane ręce by cokolwiek zmienić, zwłaszcza, że cały proces na przestrzeni lat był dopasowywany do zaistniałych okoliczności, tak, aby móc pokazać kto jest górą. Oczekiwałam czegoś wielkiego, a dostałam nic.
Ponad to nie lubię, kiedy książka zaczyna wkraczać w fantasy (choroba, gorączka, kalectwo, niesamowite zmęczenie z powodu braku snu, a bohater okazuje się supermenem i daje radę jeszcze wykrzesać z siebie siłę aby dokonac niemożliwego - bez przesady...).
Co mnie jeszcze ubodło to to, że Nila i Jethro mieli czas na migdalenie się w najmniej odpowienich momentach co wielokrotnie wpakowało ich w kłopoty, których mogliby uniknąć... tu się walka o ludzkie życie toczy, a im amory w głowie... nerwy to mnie po prostu roznosiły.

Wiele niedociągnięć... a szkoda.

Książka już od pierwszych stron wprowadza atmosferę napięcia i grozy i łapie za serducho. Zapowiedź w pierwszym rozdziale tego, co się będzie za kilka dni działo przyprawia o palpitacje serca. A im dalej, tym jest coraz ciekawiej i niebezpieczniej.
Nila wyrusza w ostatnią podróż swojego życia, pozostał jej niecały tydzień do spłaty ostatecznego długu. Czy podążający w ślad za nią Jethro zdąży ją uratować? Ile jeszcze będzie cierpienia i ofiar? Jak ta historia się zakończy? Oczywiście nie zdradzę, ale zapowiem, że oj będzie się działo :-).
Niesamowita huśtawka emocji i wrażeń, nagłe i niespodziewane zwroty akcji, które sprawiają, że książka jest totalnie nieprzewidywalna, wszystko się może wydarzyć. Nawet, kiedy wydaje się, że już wszystko zostało wyjaśnione, autorka zaskakuje nowymi faktami do samego końca. Nila, moja bohaterka, ta kobieta jest cudowną wojowniczką, dzielną i waleczną, nie poddającą się do ostatniej chwili swojego życia, ale przy tym nie jest bynajmniej niezniszczalna, nie jest przejaskrawiona. No i Pepper zaskoczyła mnie, bo nie sądziłam, że uronię łezkę z powodu tego tyrana Cuta, a jednak nawet potwory pokazują czasem ludzkie oblicze.
Polecam wszystkim spragnionych silnych emocji i mocnych wrażeń, a miłości też w tej części nie zabraknie. Pepper jest naprawdę dobra w budowaniu odpowiedniej atmosfery, pokazaniu wewnętrznych walk i rozterek bohaterów. Krótkie, niedopowiedziane zdania, chaotyczne myśli sprawiają, że ich dusze krzyczą z rozpaczy, rozkoszy i bólu. No i narratorów w tej części przybywa, co dodatkowo wzbogaca tę pozycję. Poznajemy nowe fakty dotyczące przeszłości rodu Weaverów i Hawków, dowiemy się, co się stało z matką Jethro i w jaki sposób doszło do wypadku Jasmine.
Kiedy czytałam średnio ciekawą pierwszą część, nie przyszło mi do głowy, że ta seria tak mną zawładnie, tak mnie wciągnie w pokręcony, nierealny świat spłaty długu. Pozostał Epilog, może będzie spokojniejszy od tej części.

• Po angielsku
  • Przeczytać ❤️
  • Brak Tłumaczenia
  • Dark Erotica

Dodaj cytat z książki Final debt