Cnota dla Machu Picchu

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Zafascynowana książką „Wehikuł czasu” Herberta George’a Wellsa postanowiłam dać upust swojej fantazji i w długie zimowe wieczory wystukałam zabawną historyjkę science-fiction. Zamiast piekielnej maszyny, jaką wymyślił autor w XIX wieku, stworzyłam platformę teleportacyjną, która przenosi bohaterów do historycznych czasów Aleksandra Wielkiego, Tutanchamona, Inków i Azteków, ale również do wymyślonego świata z przyszłości, która będzie miała miejsce za około 500 lat. Wreszcie przy użyciu platformy poznajemy ludzkość w roku 15005. Sprawdźcie, jaki moim zdaniem los czeka naszą Ziemię i cywilizację.
Ewa Lenarczyk

Ewa Lenarczyk, z domu Borkowska, z rodu Jasińskich po kądzieli. Urodziłam się pod znakiem Ryby w 1956 roku, w Elblągu. Blisko 15 lat mieszkałam na Kaszubach, a obecnie znów żyję w Trójmieście, gdzie piszę moje romanse i zajmuję się marketingiem sieciowym Polskiego Kolagenu.

Jako pisarka zadebiutowałam w styczniu 2010 roku ponadczasową powieścią „Zojda z Bieszczad”, a następnie kolejno były wydawane: „Nasza Klasa i co dalej”, „W poszukiwaniu szczęśliwego domu”, „Kochaj mnie od morza do morza” i „Nasza Klasa. Dalsze zmagania”. W przyszłym roku najprawdopodobniej podaruję Państwu wybitnie historyczny romans o królu Ludwiku II pod tytułem „Ognista miłość”.
Szczegóły

Liczba stron: 232
ISBN: 978-83-7942-851-9

MoznaPrzeczytac | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Główną bohaterką zostaje Magda – dziewczyna znikąd, która wyrusza na wyprawę do Peru dzięki swoim rodzicom. Pomyślnie zakończyła sesję, a wycieczka ta jest jej nagrodą od rodziców. Śmiało rusza więc do serca kultury Inków, mając nadzieję na restart własnych myśli, przed dalszą walką o wykształcenie. Magda sama nie jest przekonana o tym, czy ta wycieczka ma jakiś sens, ale udaje się na nią by nie sprawić przykrości rodzicom. Myśl o tym co jest dla niej dobre, a co nie, stanie się wykładnią jej magicznej podróży. Zacznie się ona w Machu Picchu, mistycznym mieście Inków, w którym swoje korzenie upatrywali w Bogach pochodzących z gwiazd. Oczywistym zwrotem akcji, Magda, swoją obecnością, rozbudzi pradawne moce, które postanowią zmienić jej spojrzenie na kulturę Inków. Na całe szczęście dla niej, nie musi być w tym sama.

Magiczne światy, których doświadczają główni bohaterowie, zdają się być, niestety, kalkami z tych podręcznikowych. Każda wizytacja w świecie przeszłym, lub przyszłym,...

catarzynka12 | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015