Po szczeblach drabiny

Psychoskok
2020-08-28
2020-08-28
9788381196628
książka dla kobiet książka o kobiecie książki o kobietach lepsze życie miłość wątek kryminalny

Stefka prosto z traktora przesiadła się na salony.
Prosta wiejska dziewczyna Stefka nie miała lekkiego życia, ojciec alkoholik, matka hipochondryczka. Kiedy ojciec podczas awantury śmiertelnie rani matkę, Stefka załamała się totalnie. Całkiem przypadkiem trafia do pewnego hotelu gdzie nic nie jest proste ale zapalają się światełka w tunelu.
Ewa Lenarczyk pisze bardzo sprawnie, akcja toczy się wartko a przeczytane kartki szybko znikają, polecam.

Stefka prosto z traktora przesiadła się na salony.
Ewa Lenarczyk pisze bardzo...

Ze wsi na salony.

„Po szczeblach drabiny” to obyczajowa opowieść o współczesnym Kopciuszku. Główna bohaterka książki przechodzi długą drogę od ciężko pracującej na ojcowiźnie mieszkanki prowincji do statusu bywalczyni salonów. Po drodze musi dojrzeć, zmienić swą mentalność i wydorośleć, wszystko to jednak popłaca w chwili, gdy otwierają się przed nią nowe perspektywy – w tym te miłosne.

Centralną postacią lektury jest Stefka – zapracowana mieszkanka prowincji. Dziewczyna bez wytchnienia w zasadzie pracuje w pocie czoła na ojcowiźnie, a jej tak na dobrą sprawę jedynym planem na przyszłość jest przejęcie jej z rąk ojca i pozostanie tam, gdzie od początku toczy się jej życie. Na skutek rodzinnego dramatu i wstrząsających wydarzeń Stefka zmuszona jest jednak porzucić swe plany, ojcowską ziemię i wyjechać do Warszawy.

Stolica się dziewczynie nie podoba, a życie w niej bezlitośnie obnaża wszystkie jej prowincjonalne przyzwyczajenia i naiwność. Stefka musi przejść przyspieszony kurs dorastania i zmiany własnej mentalności. Nie jest łatwo, ale dziewczynie się to udaje, a nagrodą za te starania jest nie tylko stabilizacja jej sytuacji, ale także przyprawiające o zawrót głowy perspektywy (dziewczyna ma szansę stać się właścicielką pałacu!) i… szansa na miłość – wszystko dzięki poznaniu pewnego przystojnego faceta w starszym wieku.

„Po szczeblach drabiny” to lektura wybitnie obyczajowa, a więc siłą rzeczy dedykowana żeńskiej części publiki. Książka może być odprężającym wyborem na kilka jesiennych wieczorów. Lektura jest pełna nadziei, optymizmu i refleksji nad tym, jak ciężkie jest osiągnięcie czegoś w życiu w pojedynkę. Idę o zakład, że historia ta spodoba się niejednej czytelniczce.

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki.

#PoSzczeblachDrabiny #Psychoskok #EwaLenarczyk

Ze wsi na salony.

Po szczeblach drabiny to wyjątkowa i niepowtarzalna powieść, którą warto przeczytać. Niby współczesna bajka pokazuje nam jak życie potrafi się zmienić, jak my sami możemy się zmienić i jak dużo zależy od nas samych.

Bardzo ciekawy początek i kryminalnym wątkiem wciąga w życie głównej bohaterki - Stefani, która szybko polubimy i z każdą nową stroną będziemy kibicować jej bardziej, wspierać w jej "wspinaczce po szczeblach drabiny ". Cała historia zaczyna się od nieszczęścia, które jednak pchnie kobietę do pewnych zmian, a te jej pomogą i zmienią cale jej życie.
Stefania od zawsze mieszkała na wsi i była prostą dziewczyna, teraz wszystko się zmieni, ale oczywiście nie będzie to łatwe zadanie. Bardzo dużo pracy nad sobą oraz życiem czeka naszą bohaterkę, ale jej decyzje będą wiodły ją do lepszego życia i to warto przeżyć z nią!
W książce dzieje się bardzo dużo, ale trzyma się całości i wątki są poukładane co pozwala jeszcze bardziej zatopić się w historii Stefanii.
Bardzo dużo emocji, które udzielą się również nam.
Nowe życie, nowa kariera i miłość... po prostu książce niczego nie brakuje- tylko czytać!
~~~~~~

Ocena: 10/10
Liczba stron: 320
Okładka : miękka
~~~~~~~~~~~~~~
Gorąco polecam Wam książkę, którą znajdziecie oczywiście na stronie wydawnictwa

Serdecznie dziękuje Wydawnictwu Psychoskok oraz Autorowi za możliwości przeczytania

Przyznam szczerze, że historia zaciekawiła mnie od samego początku, przez krótki wątek kryminalny. Główna bohaterka przechodzi przemianę o 180 stopni - ze zwykłej, wiejskiej dziewczyny staje się damą. Dzięki niej możemy zobaczyć jak ciężko jest coś osiągnąć. Stefka z determinacją i ogromnym trudem dąży do obranego sobie celu. Język powieści rozwija się wraz z rozwojem głównej bohaterki. Tytuł książki nawiązuje do jej ewolucji - Stefka dosłownie pnie się po szczeblach drabiny.
Historia bardzo mi się podobała, z ciekawością poznawałam kolejne etapy życia Stefki. Książka pokazała mi jak trudno i ciężko dąży się do realizacji celów, ale najważniejsze to nie poddawać się.

Historia biednej dziewczyny z głębokiej prowincji. Powieść rozpoczyna się drastycznym morderstwem. Stefka – główna bohaterka, dobra, pracowita dziewczyna, jest podejrzana o zabicie własnej matki i wezwana na przesłuchanie. W tym czasie jej brat okrada dom ze wszystkiego, co może mieć jakąkolwiek wartość finansową. Po powrocie do pustego gospodarstwa Stefka nie chce pozostać sama bez środków do życia i perspektyw. W poszukiwaniu szczęścia ucieka do wielkiego świata, w którym jednak nie może się odnaleźć. Wszystko jest nowe, rozpędzone i przerażające. Rozpoczyna pracę w renomowanym hotelu, ale niektóre sprawy układają się inaczej, niż by tego chciała. Dzięki wsparciu życzliwych osób, które ją otaczają, Stefania zaczyna nabierać pewności siebie. Przekłada się to również na awanse, a każdy upadek motywuje ją do dalszego działania i wspinania się o szczebel wyżej w swojej zawodowej i społecznej karierze. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że życie bohaterki zaczyna biec właściwymi torami następuje coś, co burzy takie przekonanie. Nowe wyzwania, miłosne perypetie, mężczyzna żydowskiego pochodzenia i mnóstwo ciekawych przygód. Czy naprawdę w życiu Stefci musiało dojść do wielkiej tragedii, by nabrało ono sensu? Wczułam się w rolę bohaterki i odczuwałam każde emocje. Pochłonęłam ją jednym tchem, nie zauważyłam, a byłam już na końcu. Historia porywa serduszko i pokazuje aspekty życia. Porusza tematy, które dla nas są trudne. Możemy zobaczyć, że każdy może znaleźć szczęścia , nie trzeba mieć fortuny czy dobrego życia. Bardzo spodobała mi się ta lektura i na pewno zostanie ze mną na dłużej. Przy końcówce wzruszyłam się bardzo. Cały czas od momentu przeczytania mam pełno myśli w głowie. Polecam wszystkim. Ocena 11/10.

"Nadejdzie taki dzień, kiedy dosięgnę gwiazd"

Stefka cale swoje życie spędziła na wsi. Pewne rodzinne tragedię zmuszają ją dopodjecia zmiany a także ucieczki od dotychczasowego życia! Natłok wydarzeń które dziewczyna przeżywa w nowym miejscu powoduje że jej życie całkowicie się zmienia... Poznaje majetnego mężczyznę, iii?? To musicie doczytać sami! :)

Czytając książkę Po szczeblach drabiny, czułam się tak jakbym czytała współczesną wersję Kopciuszka.
Przygoda z tą książką była dla mnie niczym piękna bajka. Nie chciałam aby się kończyła.
Była to powieść o przewrotności życia, dążeniu do wyznaczonych celów, a także pokonywaniu swoich własnych słabości.
Fabuła, zaciekawiła mnie ogromnie, gdyż przemawiała do mnie realizmem. Wszystko to co opisała autorka, jawiło się w mojej wyobraźni jako historia, która mogłaby się wydarzyć w Naszym życiu.
Autorka bardzo dobrze wykreowała postać Stefci, która z trochę "roztrzepanej" kobiety zmieniła się w prawdziwą damę z dobrymi manierami. To podobało mi się najbardziej. Byłam świadkiem dojrzewania kobiety, ale głównie jej zmiany mentalnej.
Uwielbiam kiedy bohater potrafi po czasie docenić to wszystko co ma.
Autorka zachowała także chronologię zdarzeń, dzięki czemu nie mogłam się pogubić w wątkach, co jest dla mnie bardzo ważne.
Historie idealnie odzworowałam sobie w wyobraźni dzięki czemu, wszelkie emocje które przekazywała mi bohaterka, odczułam bardzo głęboko.
Emocji mi tutaj nie brakowało. Zdarzyło mi się nawet uronić łzę, kiedy zwykła bezinteresowoność ludzka, zmieniła się w życzliwą pomoc.
Dzięki tej powieści zdałam sobie sprawę jak ważne jest to jakie osoby mamy wokół siebie. Co wpływa na dobre relacje między nami, ale także jak marzenia mogą nam wiele pomóc.
Uważam że tą książkę trzeba przeczytać! Bardzo mi się podobała!

"Nadejdzie taki dzień, kiedy dosięgnę gwiazd"

Czytając książkę Po...

Doskonała, porywająca powieść, która już od pierwszych stron trzyma czytelnika w niepewności i wzbudza jego zainteresowanie.
Główna bohaterka to młoda wiejska dziewczyna, która po tragicznych wydarzeniach w domu rodzinnym postanawia uciec gdzieś daleko i rozpocząć nowe życie. Jednak jej nieobycie w świecie, kompleksy i brak wiary w siebie powodują, że wpada w kłopoty i praktycznie ląduje na ulicy. I tu zaczyna się jej nowe życie…
Z pomocą przychodzą jej życzliwe osoby, które jeszcze niejednokrotnie pojawią się na drodze Stefanii. Kolejne miejsce pracy, kolejny hotel, kolejne miasto i nowi ludzie… Świat staje przed nią otworem i zaprasza, ale przestraszona dziewczyna nie bardzo wierzy we własne możliwości i w dobre zamiary ludzi, których spotyka.Niestety nie zawsze pozwala sobie pomóc… Nieoczekiwanie na jaw wychodzą nowe fakty, które dla Stefki są nie do ogarnięcia, po raz kolejny pragnie uciec, choć nie ma dokąd… I właśnie wtedy w jej życiu pojawia się ktoś jeszcze…
Niuanse w pracy, historie miłosne, przyjaźnie i wątki kryminalne – to wszystko znajdziemy w tej fascynującej książce. Nagłe zwroty akcji, kolejne problemy, ale też drobne sukcesy. Czytelnik wielokrotnie staje na rozstaju dróg, zastanawiając się, w którą stronę podąży główna bohaterka, co tym razem wydarzy się w jej życiu i czy w końcu odnajdzie swoje miejsce na ziemi… Czy nadal będzie podążać przez życie samotnie, skupiać się tylko na pracy i uciekać przed uczuciami? A może życie ma jej do zaoferowania coś więcej niż praca w hotelu?

Ta pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść ukazuje niezwykłe perypetie wiejskiej dziewczyny. Z głębokiej prowincji, po szczeblach drabiny społecznej i zawodowej bohaterka ostatecznie dotrze na sam szczyt. Nim to nastąpi, będzie jednak musiała zmienić w swoim życiu praktycznie wszystko.
Stefka przyszła na świat i wychowała się w biednej wiejskiej rodzinie. Pogodzona ze swym losem i brakiem perspektyw ciężko pracowała na gospodarstwie, jednocześnie przygotowując się do matury. Była pewna, że kiedyś przejmie ojcowiznę. Niestety, dramat, który rozegrał się w jej rodzinnym domu, zmusił ją do zmiany planów. Zdesperowana, z pomocą przyjaciółki decyduje się umknąć do Warszawy. Wielkomiejskie życie nie będzie jednak dla niej łaskawe. Aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości, Stefka musi przejść prawdziwą przemianę.
Los poprowadzi Stefkę do Gdańska i Krakowa. Bezustannie będą towarzyszyć jej dziwne zdarzenia. Na szczęście życzliwi ludzie nigdy jej nie opuszczą. Nadejdzie również dzień, gdy na jej drodze pojawi się wyjątkowy mężczyzna żydowskiej nacji. Znajomość ta będzie owocna.
Ostatecznie skromna, zahukana Stefka stanie się pewną siebie Stefanią. Zmiana wizerunku to dopiero początek, bo pewnego dnia może stać się właścicielką pałacu pod Gdańskiem.

„Po szczeblach drabiny“ to propozycja dla czytelnika, który lubi literaturę obyczajową ale też niestandardowe podejście do tematu. Przeczytałam ją z przyjemnością śledząc przemianę Stefanii, jej rozterki i chwile szczęścia. Tłem dla dziejących się wydarzeń jest zatłoczona Warszawa, urokliwy Gdańsk, prastary Kraków a nawet daleka Ameryka. Autorka stworzyła w niej galerię różnych postaci, które pokazują przekrój naszego społeczeństwa. Są tu ludzkie dramaty, codzienne smutki i radości ale też świat rządzony przez pieniądze, w którym nie liczy się człowiek. W realiach luksusowych apartamentów brakuje ciepła rodzinnego, szczęścia i miłości. Historia Stefki uświadamia, że "kariera nie jest warta radości życia, którą daje rodzina i bliskość drugiego człowieka“.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/08/636-po-szczeblach-drabiny.html

Chyba nie ma takiej osoby, która nie znałaby historii Kopciuszka. Tą historię z łatwością możemy przyrównać do najpiękniejszej baśni, która miała piękne przesłanie i była w pewien sposób magiczna. Historia, która została zawarta na stronach książki pt.:"Po szczeblach drabiny" jest odzwierciedleniem Kopciuszka w dzisiejszych czasach. Gdzie nasz Kopciuszek to Stefka Kwiecińska, co prawda nie miała macochy, ani sióstr ale mieszkała na wsi z ojcem pijakiem i matką, która była chora. A dziewczyna oprócz nauki, pracowała w polu. Pewnego razu, gdy ojciec wrócił wypiwszy, nastąpiła kłótnia między małżonkami. Doszło do poważnej tragedii, która odmieniła życie Stefanii i skłoniła ją do wyjazdu z rodzinnej wsi. Losy bohaterki nie są usłane pięknymi kwiatami, można by powiedzieć, że więcej w nich kolców od róży niż samych płatków kwiatu.

Książka jest napisana lekkim piórem, przedstawiającą Stefkę w roli współczesnego Kopciuszka, która od lat młodości musiała ciężko pracować.

"Po szczeblach drabiny" ukazuję historię kobiety, która "wspina się po drabinie", gdzie każdy kolejny krok, który stawia jest odwzorowaniem lepszego życia - jego rozwoju, poznawania nowych osób. Niekoniecznie tych dobrych, bo w życiu naszej bohaterki było wiele osób, które podkładały jej kłodę pod nogi. A mimo to poznała mężczyznę. Ale czy okaże się być osobą, która powinna być na szycie tej książkowej drabiny?

• Literatura kobieca
  • Współpraca
  • Egzemplarze recenzenckie
  • Filia 8
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Literatura obyczajowa

Dodaj cytat z książki Po szczeblach drabiny