Wyzwanie czytelnicze LC

Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Cykl: Szkółka Dobrych Manier | Seria: Szkółka Dobrych Manier [Adamada]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Learn to be Clean with Billy the Bear Cub
9788374206150
Ewa

Kubuś jest miłym, ale samotnym misiem. Dlaczego? Brzydko pachnie, bo nie myje zębów i nie czyści futerka. Chodzi w brudnych i dziurawych ubraniach i wcale nie sprząta swojego domu. Nietrudno się domyślić, że nikt nie chce się z nim bawić. Czy przyjazny kot Mruczek zdoła mu pomóc i nauczyć go czystości?

źródło opisu: http://adamada.pl/oferta-3.php

źródło okładki: http://adamada.pl/oferta-3.php

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Kuba jest miłym ale samotnym misiem. Zapytacie dlaczego? Ponieważ nie należy do czyścioszków a wręcz przeciwnie nie lubi kąpieli. Ba kąpiel to nie wszystko Kuba brzydko pachnie, chodzi w brudnych i dziurawych ubraniach, nie sprząta swojego domku i dziwi się, że nikt nie chce się z nim bawić i wszyscy na jego widok uciekają. Jego przyjaciel kot Mruczek postanawia mu pomóc, razem z misiem sprząta jego domek, robi z nim przegląd szafy. Po kąpieli i zmianie ubrań na czyste okazało się, że miś jest... A tego wam nie zdradzę przeczytajcie sami.

Książeczka w przyjazny sposób pokazuje jak łatwo jest dbać o higienę i wcale nie jest ona taka trudna. Uczy dbania o czystość wokół siebie i o tym jak ważna to sprawa.

Kiti | 2016-01-24

,,Szkoła dobrych manier" to jedna z książeczek wydawnictwa Adamada, podejmująca takie tematy, jak czystość, ostrożność, grzeczność i szanowanie przyrody. Ja na początek skusiłam się na tę o czystości.

Miś Kuba bardzo bał się wody, w rezultacie czego nie mył się wcale. Jego dom też był bardzo brudny, w dodatku nosił nieświeże ubrania. Bardzo brzydko pachniał, przez co inni przyjaciele nie chcieli się z nim bawić. Jedynie kot Mruczek postanowił mu pomóc oswoić się z czystością.

Niektóre dzieci mają problem z zachowaniem czystości. I jeśli mowa tutaj o pokoju to pół biedy. Gorzej jeśli maluch nie chce się myć, bo boi się wody lub jakichś płynów myjących. Książeczka opowiada nie tylko o myciu ciała, ale także zębów, ogólnej czystości, dbaniu o porządek w domu i wokół siebie, noszeniu czystych ubrań. Cieszę się, że została poruszona aż tak szeroka tematyka.

Książeczka zawiera barwne, kolorowe ilustracje. Tekst występuje zazwyczaj na co drugiej stronie i ma kilka linijek, więc...

Małgosia | 2018-02-09
elmejor | 2018-11-30