Wyzwanie czytelnicze LC

Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Cykl: Szkółka Dobrych Manier (tom 1-4) | Seria: Szkółka Dobrych Manier [Adamada]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
8 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Learn to Respect Nature with Daisy the Cow
9788374206174
Ewa

Krówka Stokrotka beztrosko hula wśród rabat i grządek. Tratuje biedną marchewkę, depcze kwiaty, niszczy korę drzew, nie zakręca kranu z wodą i nie segreguje śmieci. Ba! Nawet starych skarpet nie wyrzuca do kosza! Może kózka Dorotka nauczy przyjaciółkę szanować przyrodę?

źródło opisu: http://adamada.pl/oferta-3.php

źródło okładki: http://adamada.pl/oferta-3.php

książek: 1981
AnnaSikorska | 2018-04-22

Krówka Stokrotka to bardzo beztroska i radosna bohaterka. Jej pozytywne spojrzenie na świat oraz energia sprawiają, że nieświadomie zakłóca innym spokój. Nie ma ona jednak złych zamiarów. Po prostu chce się cieszyć każdym dniem i dzielić ze znajomymi swoim zapałem. Krówka Stokrotka spotyka swoją przyjaciółkę kózkę Dorotkę dbającą o grządki. Nie myśląc wiele pędzi przywitać znajomą, a przy okazji niszczy grządki. Likwidowanie szkód, powodowanie kolejnych, nieuważność sprawiają, że toczenie Stokrotki jest nieładne. To staje się pretekstem do nauczenie krówki podstaw ekologii. Kózka uczy krówkę, że nie wolno niszczyć zieleni, trzeba dbać o drzewa, segregować śmieci i oszczędzać wodę.
„Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę” zawiera przykłady złych, a następnie dobrych zachowań oraz podsumowanie pomagające podsumować zdobytą wiedzę. Język jest bardzo prosty, dostosowany dla najmłodszych. Całość wzbogacają przyciągające wzrok Pauline Casters, która doskonale oddaje humor...

KatarzynaKulawik | 2015-12-19

Jest takie ludowe przysłowie, które mówi, że „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” i zdecydowanie jest w nim dużo prawdy. Wielu negatywnych nawyków, które mają dorośli, mogłoby nie być, gdyby w dzieciństwie zostali oni ich oduczeni lub nauczeni pożądanych, właściwych zachowań. Dlatego tym bardziej warto wspierać inicjatywy (szczególnie te literackie), które uczą maluchów właściwych zachowań.

Nakładem wydawnictwa Adamada ukazały się książki z serii „Szkółka dobrych manier”, które uczą najmłodszych Czytelników dobrego zachowania.

Jedną z pozycji z tej serii jest opowieść o tym, "Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę" Adrienne Heymans.

Krówka Stokrotka była wesoła, spontaniczna i bardzo towarzyska, ale i bardzo nieuważna. Deptała kwiaty oraz rabatki warzywne, niszczyła korę drzew, była hałaśliwa, marnowała wodę i strasznie śmieciła. W tej swojej spontaniczności i nieuwadze zniszczyła kózce Dorotce wszystkie starannie pielęgnowane warzywa! Tego było dla...

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Stokrotka należała do tych osób które nie za bardzo interesowały się konsekwencjami swojego zachowania. Beztrosko biegała wśród rabat, grządek taranując wszystko w ogródku jej przyjaciółki kózki Doroty. Dorota postanawia wytłumaczyć,m że trzeba chronić przyrodę bo jest potrzebna nam do życia. Pokazuje i tłumaczy jej na każdym kroku czego nie wolno robić i dlaczego. Kózka Dorotka nauczyła Stokrotkę segregowania śmieci, oszczędzania wody a także dbania o rośliny.

Marteczka | 2018-09-20
elmejor | 2018-12-19