Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności

Okładka książki Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności
Adrienne Heymans Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada Cykl: Szkółka Dobrych Manier Seria: Szkółka Dobrych Manier [Adamada] literatura dziecięca
24 str. 24 min.
24 min.
9788374206181
Iwona Janczy
Szkółka Dobrych Manier Małpka Florek Adamada

Książka utrzymana w ładnej szacie graficznej i z przyjemnymi ilustracjami. Tekst składa się w większości z upomnień. Książeczkę ratuje jednak fabuła. Małpce zrobiło się przykro, że nie została zaproszona na urodziny do gazeli. Żyrafa proponuje, by Florek poprosił solenizantkę, by ta jednak zaprosiła go na przyjęcie. Podczas spaceru do domku gazeli, Florek staje sie świadkiem lub uczestnikiem różnych codziennych sytuacji, a żyrafa poucza małpkę, jak w danej sytuacji się zachować.
Podsumowując, jest zwarta fabuła, są kolorowe obrazki, są upomnienia - nie jest źle. Można czytać dzieciom :-)

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Małpka Florek to niezbyt dobrze wychowana małpka. Kiedy kaszle i ziewa nie zasłania buzi, pluje na wszystkich i nie mówi przepraszam a jego figle poza nim samym nie śmieszą nikogo. kiedy jako jedyny nie dostaje zaproszenia na urodziny gazeli robi się mu smutno. Żyrafa Paulina postanawia mu pomóc i nauczyć grzeczności. Razem idą do domu gazeli a w czasie drogi małpka źle się zachowuje a żyrafa Paulina zwraca mu uwagę i uczy go jak powinien się prawidłowo zachowywać. Zmiana Florka spodoba się wszystkim a urodziny u gazeli będą tego dobrym przykładem.

Dodaj cytat z książki Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności