Jak myszka Alicja nauczyła się ostrożności

Adrienne Heymans Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada Cykl: Szkółka Dobrych Manier Seria: Szkółka Dobrych Manier [Adamada] literatura dziecięca
Learn to be Cauthious with Alice the Mouse
9788374206167
Iwona Janczy
Szkółka Dobrych Manier [Adamada]
Szkółka Dobrych Manier mzsyka Alicja ostrożność Adamada

Ładna oprawa graficzna i ilustracje. Tekst, moim zdaniem, całkowicie nieliteracki. Cała książka jest utrzymana w tonie upomnień, że myszce nie wolno robić tego czy tamtego. Aż kłuje w oczy od dydaktyzmu. I na koniec stwierdzenie ni z gruszki ni z pietruszki, że oto myszka Alicja nauczyła się ostrożności.

Czasem skorygowanie nieodpowiedniego zachowania u dziecka przekracza nasze umiejętności i solidnie nadwyręża cierpliwość. Pociecha jest nieostrożna, lekceważy pouczenia, nie szanuje pracy innych itp. W takich wypadkach warto sięgnąć po książki: kolorowe ilustracje, krótka, ale dosadna treść, która pomaga spojrzeć dziecku na problem z nieco innej perspektywy. Gdy dziecko...

Myszka Alicja jest mała i ciekawską osóbką dodatkowo jest też nierozważna. Będąc w odwiedzinach u kuzynki próbuje wkładać palce do kontaktu, sprawdza łapką gotująca się w garnku gorącą czekoladę i nie rozgląda się przy przechodzeniu przez jezdnię. Starsza kuzynka Jola na każdym kroku próbuje ją uczyć ostrożności czy jej się uda?

Jako mam wiem, aż za dobrze jak dzieci...

• 2018
  • Dla dzieci