Wyzwanie czytelnicze LC

O Wilku, który chciał zmienić kolor

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Cykl: Przygody Wilka (tom 6)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Le loup qui voulait changer de couleur
9788374206006
Wilk, kolor, Adamada
Ewa

Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać i opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię. A przy okazji... jaki to świetny pomysł na prezent! Pewnego dnia Wilk budzi się w bardzo złym humorze. Cały czarny – nie podoba się sobie wcale. Postanowione! Od dzisiaj zmienia...

Pewnego dnia Wilk budzi się w bardzo złym humorze. Cały czarny – nie podoba się sobie wcale. Postanowione! Od dzisiaj zmienia kolor. Tymczasem... nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://adamada.pl/oferta-3.php

Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Sympatyczny Wilk ma kłopot – czarny kolor futra strasznie Go smuci. Co z tym począć? Trzeba zmienić kolor! Zielony, różowy, niebieski, a może czerwony? Przez kilka kolejnych dni Wilk wypróbowuje różne metody zmiany ubarwienia...
Pomoc w tym mają m.in. farba, sweter od babci, czy taplanie w błocie. Jednak wszystkie metody zawodzą i biedny Wilk wciąż nie może znaleźć pasującego koloru. Tu wygląda jak żaba, tu za blado a po kąpieli błotnej doszedł jeszcze przykry aromat.

Może więc zamienić się w wielobarwnego pawia? Okazuje się, że i taka zmiana niesie przykre dla Wilka konsekwencje. Metodami prób i błędów bohater odkrywa, że natura nie przypadkiem dała mu czarny kolor – on najbardziej pasuje Wilkowi!

Na kupno tej książeczki na Nadmorskim plenerze czytelniczym w Gdyni namówiła mnie córka. Ona ma lat prawie 7, a seria "O Wilku" jest dedykowana dzieciom od 3 roku życia, jednak przyciągnęła ją ciekawa kolorystyka no i spacerujący przy stoisku Wilk ;)

Historyjka napisana przez Orianne...

Anta | 2016-07-05

Mało kto jest zadowolony ze swojego wyglądu: a to odstające uszy, a to za duży nos albo krzywe nogi. Większość defektów urody można poprawić lub zatuszować. Ale co ma zrobić Wilk, któremu nie podoba się kolor futerka, bo jest czarne, smutne? Tu zmiany muszą być radykalne.

Wilk idzie więc na całość. Wykazuje się pomysłowością i jest zdolny do dużych poświęceń. Stroi się w skórki pomarańczy i płatki róż, tapla w błocie, a nawet moczy w lodowatej wodzie, żeby zabarwić się na niebiesko. Nie waha się oskubać pawia, by przystroić się w jego barwne piórka. Wiele było tych metamorfoz, ale żadna Wilkowi nie pasowała: raz kolor wyszedł nietwarzowy, a innym razem niezgodny z jego charakterem czy upodobaniami.

Wprawdzie w tych pawich piórkach Wilk nawet się sobie podobał, ale niestety nie tylko sobie. Nadmiar powodzenia u płci przeciwnej sprawił, że porzucił i pawie pióra, i pomysł zmiany koloru futerka.

Nikt nie jest doskonały i każdy by...

książek: 1956
Lavenda | 2018-12-28
Przeczytana: 2018 rok

Od tej książeczki zaczyna się moja wielka miłość do Wilka, który został opisany i narysowany z doskonałym poczuciem humoru. Przerabiałam z Dzieciem tę książkę wielokrotnie i wcale mi się (ani jemu) nie nudzi. Seria o przygodach wilka to będzie mocny punkt naszej biblioteczki ^^

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Pewnego dnia Wilk obudził się w złym humorze nie podobało się mu, że jest cały czarny. Postanowił, że od dzisiaj zmienia kolor... Mogłoby się wydawać, że to nic trudnego ale wcale nie jest to takie łatwe jak myślał. Więc Wilk szukał, przymierzał każdego dnia co innego i inny kolor jednak zawsze mówił nie pasuje mi to wcale. W końcu po kilku dniach ciągłego przymierzania stwierdził, że najlepiej się czuje w czarnej skórze wilka!
Jest to historia o poszukiwaniu sposobu na wyrażenie siebie i o tym, jak ważne jest to by dobrze się czuć we własnej skórze. Dzieciom przede wszystkim spodobają się opisy i porównania strojów Wilka no i humor z jakim wszystko opisano.

Ula | 2018-10-12
Przeczytana: 19 października 2018