O Wilku, który nie lubił Świąt

Okładka książki O Wilku, który nie lubił Świąt Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
Okładka książki O Wilku, który nie lubił Świąt
Orianne LallemandÉléonore Thuillier Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada Cykl: Przygody Wilka (tom 15) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2021-10-28
32 min.
Iwona Janczy
literatura dziecięca Boże Narodzenie święta wilk przyjaźń

Okładka książki O Wilku, który chciał zostać superbohaterem Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki O Wilku, który kochał góry Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki O Wilku, który poleciał w kosmos Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki O Wilku, który się przechwalał Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...

Jeśli jeszcze nie znacie serii o Wilku, to najwyższy czas to zmienić. Ten odrobinę nieporadny Wilk szybko zjedna sobie sympatię Waszych dzieci.

W każdej części (a jest ich już 15) Wilk przeżywa wzruszające i zabawne przygody, a nieodłącznym elementem przedstawianych historii jest wsparcie grupy przyjaciół. Z każdej przeżywanej historii Wilk wysuwa wnioski i uczy się czegoś nowego.

W tej części dowiadujemy się, że Wilk nie lubi świat Bożego Narodzenia. Dlaczego? Gdyż wokół świąt działo się zbyt dużo, zbyt głośno i zbyt jasno.... Czy aby na pewno o to chodziło wilkowi?
Poraz kolejny przyjaciele zadbają o Wilka i zorganizują mu mnóstwo świątecznych niespodzianek. Jak myślicie, czy Wilk przekonał się, że święta to wyjątkowy i magiczny czas?

Z całego serca polecam Wam tę serię, moje i córki serce już skradła.

Czy można nie lubić Świat Bożego Narodzenia?🎄🎄 Okazuje się, że tak. Z tym problemem mierzy się właśnie Wilk. Pieczenie pierników, ubieranie choinki, dekorowanie domu, pakowanie prezentów to nie dla niego.... Tylko czy aby na pewno tak jest?🤔 Okazuje się, że nie do końca.

Wilk po kolei odwiedza przyjaciół w nadziei, że któryś z nich się z nim pobawi. Niestety wszyscy są zajęci świątecznymi przygotowaniami. Coraz bardziej rozzłoszczony Wilk trafia w końcu do Wilczycy i gdy okazuje się, że i ona nie ma czasu, wybucha. Krzyczy, że nienawidzi Bożego Narodzenia! 😬 Zdziwiona Wilczyca zadaje mu więc fundamentalne pytanie: "dlaczego?" Okazuje się, że Wilk nigdy nie miał prawdziwych Świąt, nie wie co może być w nich wspaniałego. Ma szczęście Wilczyca potrafi rozwiązać ten problem, włącza Wilka w kuchenne przygotowania. Razem wspaniale spędzają czas, a w domu na Wilka czeka wiele niespodzianek....

To świetna świąteczna książka! Zwraca uwagę na to, co najważniejsze w tym okresie... bycie razem! 🥰 Wilk otoczony przyjaciółmi przeżywa magiczny czas. Dostrzega, że drobne gesty mogą sprawić drugiej osobie mnóstwo radości. Wspólne spędzony czas w radosnej, świątecznej atmosferze jest bezcenny. A o Wilku przypomina sobie nawet Święty Mikołaj 🙂

Książka ma większy format niż pozostałe części serii. Wyróżnia ją także twarda oprawa. Grafika jest kolorowa, bardzo przyjemna dla oka i dobrze znana wszystkim fanom przygód Wilka.

Nam się bardzo podobała 🥰 To fajny przykład na to, jak lekko i żartobliwie napisać o ważnych sprawach 🎄🎁

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Powtarzam się, ale: kocham Wilka nawet wówczas, gdy daje się przekabacić wielbicielom Bożego Narodzenia. Szkoda tylko, że ten tom ma inny format niż pozostałe - nie lubię bałaganu.

• Czytane wielokrotnie
  • Posiadam 📚