O Wilku, który kochał góry

Okładka książki O Wilku, który kochał góry Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
Okładka książki O Wilku, który kochał góry
Orianne LallemandÉléonore Thuillier Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada Cykl: Przygody Wilka (tom 12) Seria: Przygody Wilka [Adamada] opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Przygody Wilka (tom 12)
Przygody Wilka [Adamada]
Le loup qui escaladait les montagnes
Wydawnictwo Adamada
2020-04-09
2020-04-09
32 min.
Iwona Janczy
Wilki Przygody Wilka Adamada

Okładka książki O Wilku, który chciał zostać superbohaterem Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki O Wilku, który poleciał w kosmos Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki O Wilku, który się przechwalał Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku, który... Orianne Lallemand, ...
Okładka książki O wilku, który nie lubił czytać Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O wilku, który... Orianne Lallemand, ...

Przygody Wilka od dłuższego czasu towarzyszą nam podczas wspólnego czytania. Tym razem wybierzemy się w podróż po najwyższych szczytach. Musicie jeszcze wiedzieć, że w tej serii wilk jest zdecydowanie pozytywnym bohaterem.

Pewnego dnia panna Yeti prosi Wilka o pomoc. Od kilku dni nie dostaje żadnej wiadomości od taty i trochę się martwi. Sama nie może wyruszyć do niego, ponieważ gips na ręce utrudniłby jej podróż. Wilk postanawia pomóc przyjaciółce i rusza w Himalaje. Wspinaczka na Mount Everest okazuje się być nieco trudniejsza niż Wilk sobie wyobrażał. Na domiar złego, Yeti widziany był na górze Fundżi w Japonii. Cóż, Wilk musiał zmienić kierunek podróży.

Docierając w kolejne miejsce, okazywało się, że wielki włochaty Yeti już tu był i zwiedza kolejne szczyty. Wilk podążał jego śladem wspiął się na Uluru w Australii, Kilimandżaro w Afryce, Machu Picchu w Peru, Denali na Alasce, Mont Blanc we Francji. Gdy był już zrezygnowany, znalazł wreszcie tatę Yeti. A dokładniej było odwrotnie, to on uratował Wilka. Teraz mogli razem ruszyć do domu panny Yeti.

Przygody Wilka bawią i uczą. Tym razem mali czytelnicy mają okazję poznać najwyższe szczyty w poszczególnych krajach. Bardzo lubimy, gdy w ciekawe i zabawne przygody zostaje wpleciona wiedza. Dziecko czytając i oglądając uczy się i poznaje różne ciekawostki.

W każdej z książek serii o Wilku podkreślona jest moc przyjaźni, chęć niesienia pomocy bliskim. Nie zabraknie także różnych emocji, jakie towarzyszą Wilkowi.

Kolorowe, wypełniające strony ilustracje zachęcają do oglądania i snucia opowieści. Zatem spakuj plecak i wyrusz ku przygodzie.

Kocham góry. W każdej porze roku i o każdej porze dnia. Pewnie o tym wiecie, bo wspominałam o tym nie raz i nie dwa... Póki co nasze możliwości ograniczają się do polskich gór, jednak bohater kolorowej serii o wilku miał to szczęście, że zwiedził nieco więcej!

Zapraszam do lektury ,,O wilku, który kochał góry" od @wydawnictwoadamada - kolejnej książeczki z bardzo zabawnej ale też i momentami wzruszającej serii o sympatycznym wilczku.

Nasz bohater ma wielkie serce, więc gdy panna Yeti prosi go o pomoc w znalezieniu taty, który udał się w Himalaje a teraz nie odpowiada na jej listy, bez wahania sie zgadza i wyrusza od razu w podróż.

Wilk rozpoczął swoją wspinaczkę na Mount Everest, gdzie dowiedział się że Yeti udał się na górę Fudżi w Japonii. Tam z kolei doszły go słuchy, że Yeti udał się do Australii! Później było jeszcze Kilimandżaro, Machu Picchu i Mont Blanc.

Każda podróż była ciężka i wymagająca wielu poświeceń od wilka, który nie poddawał się i dalej szukał taty Yeti by nie zawieźć swojej przyjaciółki.

Tylko gdzie ten tata Yeti się podziewa? I czemu stale zmienia góry?

Zapraszam w podróż po najpiękniejszych górach świata wraz z wilkiem i tatą Yeti :)

Wydawca: @wydawnictwoadamada
Seria: Przygody Wilka
Data premiery: 09.04.2020
Wiek: 3-5

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidsbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie
#adamada #wydawnictwoadamada #wilk #kochamgory

Historia, która może być pretekstem do rozmowy o kontynentach i zwierzętach na nich mieszkających, wysokich (i według Yetiego najpiękniejszych) górach świata czy sportach zimowych. Jestem na mego tak i kocham Wilka! :)

Piękne ilustracje, zabawna opowieść i do tego wartość edukacyjna. Polecam!

Piękne ilustracje, zabawna opowieść i do tego wartość edukacyjna. Polecam!

• Dla dzieci
  • Żłobek