Z kart historii Junikowa

Wydawnictwo: POMOST
Poznań, historia
don_mate

Wieczorem Niemcy ze stanowisk przy nasypie kolejowym przenieśli się do domów wzdłuż ul. Krośnieńskiej. Mieliśmy wtedy wizyty frontowych żołnierzy. Byli załamani, zmęczeni, zmarznięci i głodni. Mówili, że żywność zostawili w pośpiechu przy torach, skąd byli zmuszeni wycofać się. Posilali się ziemniakami z solą. Niektórzy z nich próbowali grać na pianinie. Wspominali swoje rodziny. Twierdzili, że jutro należy spodziewać się innych odwiedzin. Od czasu do czasu przybiegał do nich oficer. Mówił o pojawieniu się rosyjskich czołgów, o ataku którego spodziewają się w każdej chwili.

źródło opisu: http://www.pomost.net.pl/wydawnictwo/

źródło okładki: http://www.pomost.net.pl/wydawnictwo/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!