Bartnictwo - odrodzenie staropolskiej tradycji

4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788361904281
poradniki
Siuks

Bartnictwo - odrodzenie staropolskiej tradycji to unikatowe, bogate w kolorowe ilustracje wydawnictwo będące streszczeniem konferencji zorganizowanej w Spale przez Zespół Napilicznych Parków Krajobrazowych, Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne oraz Stowarzyszenie WWF Polska. SPIS TREŚCI: * Pszczoła miodna w biocenozie lasu - Józef Banaszak, * Pszczoła środkowoeuropejska -...

SPIS TREŚCI:
* Pszczoła miodna w biocenozie lasu - Józef Banaszak,
* Pszczoła środkowoeuropejska - Wojciech Skowronek,
* Przegląd historii i współczesnego stanu pszczelarstwa bartnego na południowym Uralu (w Republice Baszkirii) - Tatiana Baranowska,
* Powrót bartnictwa do polskich lasów - Przemysław Nawrocki,
* Powrót barci na Suwalszczyznę - Jacek Adamczewski,
* Pierwsze barcie w Biebrzańskim Parku Narodowym - Andrzej Grygoruk,
* Doświadczenia w przywracaniu bartnictwa w Puszczy Pilickiej i Puszczy Świętokrzyskiej - Tomasz Dzierżanowski, Zbigniew Fijewski,
* Możliwości przywracania bartnictwa w Lasach Państwowych na tle danych historycznych - Jerzy Zawadzki,
* Miód - produkt regionalny i tradycyjny jako element rozwoju obszarów wiejskich - Irena Babczyńska.

źródło opisu: Sądecki Bartnik

źródło okładki: Sądecki Bartnik

Rege | 2018-04-17

Po książce Jana Szczudło na ten temat ta pozycja mnie nie zachwyciła.