Kobieta od A do Z

Wydawnictwo: Fides
poradniki

siążka Kobieta od A do Z to swoisty alfabet Jacka Pulikowskiego. Ale przede wszystkim, to alfabet każdej kobiety. Trzeba go poznać, by lepiej poznać siebie. Każdy rozdział obejmuje hasła na określoną literę, od A do Z. Oczywiście hasła dobrane są tak, aby dokładnie scharakteryzować zarówno mężczyznę jak i kobietę. Dzięki tym książkom możesz dowiedzieć się więcej zarówno o sobie, jak i o płci...

Dzięki tym książkom możesz dowiedzieć się więcej zarówno o sobie, jak i o płci przeciwnej. Dowiesz się jak na wybrane sprawy patrzysz Ty, a jak Twój mąż lub Twoja żona.

Po przeczytaniu kilku rozdziałów przewrotnie zapytałem sam siebie: No i co mi z tej wiedzy?

I tu jest klucz. Zrozumienie sposobu myślenia i odczuwania drugiej osoby pozwala ją lepiej poznać i zrozumieć motywy jej działania. A zrozumienie pozwala odpowiednio zareagować zarówno w sytuacjach trudnych jak i w tych miłych, gdy możemy swoją drugą połówkę mile zaskoczyć.

źródło opisu: http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/kobieta-od-a-do-z.html

źródło okładki: http://www.religijna.pl/content/images/thumbs/0002...»

Agnieszka | 2019-10-13
Przeczytana: 13 października 2019

"Dobro to, obok piękna, najważniejsza kategoria dla kobiety.
Cała jej natura ukierunkowana jest
na dawanie dobra drugiemu człowiekowi - czyli na miłość."

Książka o różnych wymiarach kobiecej natury. Dużo w niej prawd ubranych w słowa, chociaż czasami niektóre rzeczy ujmowane były, według mnie, w sposób zbyt upraszczający. Ogólnie pozytywna ocena.

niepoczytalna com | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Taki poradnik z oczywistymi oczywistościami. Myślę, że p. Pulikowski powinien zmienić trochę język pisania, bo czasami ręce opadają. Niektóre słowa są tak dobrane, że człowiek myślący ma ochotę wyrzucić książkę do śmieci. Np. kobiety oglądające horrory są nienomalne. Porównanie oglądania horrorów do oglądania pornografii (!) i zdradzania męża wydaje mi się chore. Dziwne te teorie czasami, ale są i takie, z którymi się zgadzam.