Sekretnik, czyli przepis na szczęście

Wydawnictwo: Znak Literanova
poradniki
Ag2S

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca? Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia. Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika. Była zwyczajną dziewczyną. Gnieździła się w maleńkiej kawalerce i nienawidziła swojej pracy. Pewnego dnia stała się pisarką bestsellerów, kobietą sukcesu, a Sekretnik napisała w swoim wymarzonym domku pod lasem....

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca?
Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia.
Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika.
Była zwyczajną dziewczyną. Gnieździła się w maleńkiej kawalerce i nienawidziła swojej pracy. Pewnego dnia stała się pisarką bestsellerów, kobietą sukcesu, a Sekretnik napisała w swoim wymarzonym domku pod lasem. Kopciuszek?
Nie! – Drimerka, która zdobyła się na szczerą rozmowę z samą sobą.

Sekretnik to bardzo osobisty, praktyczny poradnik, jak uwierzyć w marzenia
i dostrzec te, które są naprawdę nasze.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Kazik | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Ło jeżu, jakie to niedobre.

Katarzynie Michalak ogólnie powiodło się w życiu, co jest miłe. Jak twierdzi, zawdzięcza to swojej umiejętności „drimowania” – no niech jej będzie, tak długo, jak daje jej to motywację i satysfakcję. Na nasze jednak nieszczęście, Michalak uznała zachowywanie dla siebie swoich sekretów okrucieństwem wobec nieszczęśliwej ludzkości, więc zesłała nam swój „Sekretnik”.

„Sekretnik” składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to poradnik. Autorka przedstawia jakieś poplątanie z wymieszaniem teorii Freuda, Coelha i „Winx”, prezentując to według swojego widzimisia i chciejstwa życzeniowego. W dużym skrócie: możesz się wkręcić do hiszpańskiej rodziny królewskiej i zarabiać milion dwa złote tygodniowo na dłubaniu w nosie, wystarczy tylko oszukać złośliwą Idzię (michalakowe połączenie Id z Panem Bogiem i szczęściem głupiego) i bardzo, BARDZO tego chcieć, żeby cały wszechświat się rzucił to dla Ciebie spełniać, bo Ci się należy. Poradnik zleca wykonywanie mnóstwa...

Ruthless_Woman | 2014-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Co za idiotyczny poradnik. Co to za rady!? :
1) "Mam małe piersi" - sprzedaj samochód, dom, nerkę i zrób sobie operację plastyczną.
2) Chcesz być bogata? -
a) poślub bogatego faceta (a gdzie w tym wszystkim miłość!? [chyba tylko do pieniędzy]),
b) spadek po babci (zanim zabijesz upewnij się, że staruszka nie pominęła Cię w testamencie),
c) załóż plantację marihuany.
Życiowe rady...
Zaś "Pamiętniczek" (II poł. książki) to zbiór 24 krótkich opowiadań. Różnią się, ale każda mówi dosłownie o "niczym". Same bzdury. Autorka pisząc lekko i z humorem chciała chyba pokazać, że ma dystans do siebie. Jednak dla mnie to było żenujące.
Książka zdecydowanie słaba i płytka.

Kasiek m | 2011-12-28
Na półkach: Akcja 52, Przeczytane
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Pożyczyłam książkę na początku listopada, miała swoje „vacatio legis” prawie dwumiesięczne, postanowiłam wybrać się do biblioteki żeby Stary Rok zakończyć prawie na czysto, wiec złapałam się za książkę, skorzystałam z tego, że ulubiony fotel rodziny na którym wszyscy chcą czytać, ale jest nas troje a fotel wciąż jeden, był wolny, zawinęłam się w koc, zrobiłam kawę toffi i pełna jak najlepszych chęci zaczęłam czytać.
Na początku zaznaczam, że jest to zbiór moich luźnych, subiektywnych myśli, moją wypowiedzią nie chcę nikogo obrazić, zdołować ani wpędzić w stany depresyjne.
Przeczytałam ponad 150 książek w tym roku, jeśli doliczyłabym książki naukowe wyszłoby grupo ponad dwieście, po recenzjach widzieliście moje reakcje, ale z całą odpowiedzialnością napiszę, że nie miałam w rękach książki, którą uznałabym za tak beznadziejną, co innego Moccia, który mnie męcz, ale mi się podoba, co innego poradniki, które każą mi być szczęśliwą w sposób irytujący. Ta książka dla mnie była...

Priada | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Przepraszam, ale NIE!!!!!!
Straszna jest nie potrafiłam się skupic niby są próby pisania z humorem i ciekawie, ale mnie to nie zaciekawiło i po prostu poddałam się.
Nie polecam.

A mogłam posłuchać Idzi i nie zerknąć do 'Sekretnika'.
Padłam po połowie, bo nie chciałam uwierzyć, że ta książka jest słaba. Teraz wierzę - miało być dowcipnie, lekko i pomocnie. Zamiast tego mam próbę wprowadzenia niepotrzebnego słowa do języka (przecież 'marzycielka' brzmi lepiej niż 'drimerka!) oraz wmawianie czegoś, co samo w sobie brzmi głupio.
Nie piszę tego z zazdrości, ale pewnie nie ma we mnie nic z drimowania (ugh!) i dlatego jako twardo stąpająca po ziemi osoba nie polecam 'Sekretnika'.

Magdalena T | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

„Sekretnik” to poradnik mający na celu pomóc czytelniczką w osiągnieciu tych najważniejszych marzeń. Wprowadzenia ich do naszej rzeczywistości. W tym celu autorka proponuje nam zakupić zeszyt i długopis. Mamy razem z nią pisać, pracować i wdrażać w życie kolejne kroki. Całość utrzymana jest w charakterystycznym luźnym, wesołym tonie z nutką ironii. Na spory plus z pewnością można uznać wydanie. Twarda oprawa, która kusi czytelniczkę swoją urodą, do tego format i kolorowe „nastrojowe” fotografie rozpoczynające tytuły.

Autorka w swojej książce chce swoim czytelniczkom pokazać, że nie zależnie od ilości zakrętów w naszym życiu warto dążyć do celu i walczyć o marzenia. I owszem znajdziecie tutaj nie tylko humor, ale także dawkę optymizmu i wsparcia. Nie powiem jednak, że ten poradnik przekonał mnie w stu procentach. Na samym początku miałam wrażenie, że tłumaczy się mi – czytelniczce- jak dziecku. Z czasem przestawiłam się na tryb autorki i skupiłam się na lekkości tekstu, a nie...

Katarzyna Busłowska | 2018-01-24
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Mam poważny problem z panią Michalak. Albo ją uwielbiam, albo wręcz przeciwnie. „Sekretnik” wywołał u mnie cały wachlarz uczuć.

Tę książkę można podzielić na dwie części. Początek to poradnik dla dreamerek. Dość pociesznie jest to napisane. Czasem nawet autoironicznie, ale ja na takie rzeczy jestem jednak zbyt cyniczna. To nie jest tak, że nie mam żadnych marzeń, ale gdy w grę wchodzi „praktyczny poradnik”, który ma nauczyć kobiety marzyć skutecznie, to chce mi się śmiać. Wiem, że autorka kilkakrotnie podkreśla, że to tylko takie luźne sugestie, ale jednak.

Na szczęście, gdy się już przebrnie przez te dyrdymały dla dreamerek, w drugiej części mamy zbiór przezabawnych felietonów/historyjek. Z ręką na sercu przyznaję, że nigdy się tak nie uśmiałam. Instrukcja obsługi mężczyzny jest okrutna, ale doprowadziła mnie do takiego napadu wesołości, że przeczytałam ją dwa razy i długo nie mogłam się uspokoić. Podobnie było z tą historyjką o zeznaniu podatkowym. Przysięgam, że prawie...

| 2014-03-08
Przeczytana: 08 marca 2014

W skrócie z "poradnika" w bezbłędnym stylu Paolo Coelho można wynieść następującą wszechwiedzę:
- mężczyźni są wybrakowani, albo wszyscy są zajęci, albo są gejami, albo jeszcze dziećmi i tak w ogóle, to wiesz, o co im chodzi, no wiesz, że tylko o jedno i dlatego zrobią absolutnie wszystko, by to zdobyć
- homoseksualizm i ateizm to samo zło (ale lepiej o tym nie mówić, bo jeszcze cię wezmą za homofoba albo inną feministkę) i swoją drogą do kogo będzie się ateista modlić w chwili trwogi? (skądinąd skąd pomysł o modlitwie jako takiej w ogóle, skoro mowa o ateiście? ale dobra, nie wnikam w meandry myślenia ałtorki)
- składanie reklamacji modemu to już po prostu bajka sama w sobie, a rozmowa z Debilem to przykład autorskiej "błyskotliwości" i "elokwencji". Zresztą, proszę, cytat:

"Gdy dopadłam po długich poszukiwaniach mojego stanowiska (było za kasami, rozumiecie, dobrze, że nie w tej uliczce za Marriottem albo w kuchni na trzecim piętrze, ewentualnie w przychodni Medicover — piętro...

bewelka86 | 2015-06-10

Przebrnięcie przez tę pozycję autorstwa Katarzyny Michalak było dla mnie drogą przez mękę. Od początku wiedziałam, że to nie będzie nic dobrego, ale jak zawsze chciałam się przekonać na własne oczy.

I cóż... Przekonałam się, a teraz pragnę przekonać potencjalnych Czytelników tej książki, aby omijali ją szerokim łukiem. "Sekretnik" to istny koszmar!

Lektura tej książki zajęła mi ponad tydzień, a w przypadku książek tej autorki i przy moim tempie czytania to naprawdę długo. Książkę czytałam tylko w domu, gdyż moje zbyt gwałtowne reakcje na niektóre "artykuliki" mogłyby zrazić do mnie sporą część współpasażerów autobusu czy też tramwaju.

Książka podzielona została na dwie części: "Poradnik drimerki" (sic! sic!) oraz "Pamiętniczek". Porady dla potencjalnych profesjonalnych marzycielek rażą infantylnością, a wręcz głupotą. Nie przytoczę tu cytatów, bo książkę dawno oddałam do biblioteki, a większość "złotych myśli" wyrzuciłam już z głowy, jednak to, co najbardziej mnie...

ewa | 2013-09-04
Przeczytana: 03 września 2013

Niesamowicie się rozczarowałam. Po przeczytaniu kilku książek pani Katarzyny byłam pod wielkim wrażeniem stylu jaki prezentuje. Natomiast "Sekretnik" jak dla mnie, jest straszną porażką. Może dlatego, iż nie przepadam za poradnikami?? Sama nie wiem. Choć druga część też mnie ani nie wciągnęła, ani nie oczarowała. Pomimo rozczarowania i tak sięgnę po książki pani Katarzyny Michalak.