Sekretnik, czyli przepis na szczęście

Okładka książki Sekretnik, czyli przepis na szczęście Katarzyna Michalak
Okładka książki Sekretnik, czyli przepis na szczęście
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Znak Literanova
2015-11-02
2011-06-15
literatura polska rady magia szczęście marzenia

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca?
Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia.
Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika.
Była zwyczajną dziewczyną. Gnieździła się w maleńkiej kawalerce i nienawidziła swojej pracy. Pewnego dnia stała się pisarką bestsellerów, kobietą sukcesu, a Sekretnik napisała w swoim wymarzonym domku pod lasem. Kopciuszek? Nie! – Drimerka, która zdobyła się na szczerą rozmowę z samą sobą.
Sekretnik to bardzo osobisty, praktyczny poradnik, jak uwierzyć w marzenia i dostrzec te, które są naprawdę nasze.

Willa? Lexus? Książę? A może po prostu dobra praca?
Wcale nie potrzebujesz czarodziejskiej różdżki, by spełnić swoje marzenia.
Wystarczy wyobraźnia, odwaga i drobna pomoc Sekretnika.

Co jakiś czas wracam do tego poradnika i muszę przyznać ,że jak do tej pory moje marzenia się spełniały 🙂 Zobaczymy co przyniesie Nowy Rok 😉

Nie zabardzo mi sie podobała ta książka. Aż sie dziwie że taka pisarka ją napisała.

Sekretnik. Katarzyna Michalak. Książka, która nie należy do najnowszych, ale jej strony zaintrygowały mnie do tego, aby zabrać ją do domu z biblioteki. Pierwsza część fantastyczna o spełnianiu marzeń, szczęściu i o byciu po prostu drimerką! Napisana z humorem, z lekkością się ją czyta. Idealna dla tych, którzy nie lubią poradników, ale chcą się dowiedzieć czegoś więcej. Mi się bardzo podobała! Druga część to felietony i opowiadania, które mniej przypadły mi do gustu. Mimo, że forma komediowa nie wciągnęły mnie. Dlatego bardzo polecam Wam pierwszą część szczególnie! A czy przeczytacie drugą to zależy od Was 🙃

Nie przemówiła do mnie ta książka. Wydała mi się bardzo stereotypowa. Przykłady tylko mnie irytowały. Pomysł na spełnianie marzeń może i jakiś jest, dlatego 4/10.

Mam poważny problem z panią Michalak. Albo ją uwielbiam, albo wręcz przeciwnie. „Sekretnik” wywołał u mnie cały wachlarz uczuć.

Tę książkę można podzielić na dwie części. Początek to poradnik dla dreamerek. Dość pociesznie jest to napisane. Czasem nawet autoironicznie, ale ja na takie rzeczy jestem jednak zbyt cyniczna. To nie jest tak, że nie mam żadnych marzeń, ale gdy w grę wchodzi „praktyczny poradnik”, który ma nauczyć kobiety marzyć skutecznie, to chce mi się śmiać. Wiem, że autorka kilkakrotnie podkreśla, że to tylko takie luźne sugestie, ale jednak.

Na szczęście, gdy się już przebrnie przez te dyrdymały dla dreamerek, w drugiej części mamy zbiór przezabawnych felietonów/historyjek. Z ręką na sercu przyznaję, że nigdy się tak nie uśmiałam. Instrukcja obsługi mężczyzny jest okrutna, ale doprowadziła mnie do takiego napadu wesołości, że przeczytałam ją dwa razy i długo nie mogłam się uspokoić. Podobnie było z tą historyjką o zeznaniu podatkowym. Przysięgam, że prawie udusiłam się ze śmiechu. Przedtem nie wierzyłam, że to w ogóle możliwe.

Podsumowując, warto było przebrnąć przez porady dla dreamerek dla tych kilku zabawnych historii. Nadal uważam, że Katarzyna Michalak jest ze wszech miar osobą niezwykłą. Ma wyjątkowe poczucie humoru i wyjątkowe pomysły.

"Spełnianie marzeń ma przynosić radość"

Dość interesująca książka będąca poradnikiem spełniania marzeń. Autorka dość rzetelnie podeszła do tego tematu, rozkładając na czynniki pierwsze cały proces od zastanowienia się nad tym, czego naprawdę chcemy do sposobów realizacji przybliżających do osiągnięcia celu. Do tego spora dawka poczucia humoru, czasem ironii. Ogólnie ok.

"Spełnianie marzeń ma przynosić radość"

Dosyć ciekawe - trochę innego spojrzenia na sprawy niby proste

Dosyć ciekawe - trochę innego spojrzenia na sprawy niby proste

Niestety nie zostałam "drimerką".
Do tej książki podchodziłam ze trzy razy i prawie co strona zastanawiałam się czy ją nie rzucić w kont, ale stwierdziłam że dokończę może końcówka jest lepsza niestety lepsza nie była. Stwierdziłam jedno, że ja zawszę wszystko biorę na poważnie i że powinnam bardziej wyluzować na pewno będzie łatwiej, może z takim nastawieniem przed zaczęciem tej książki bardziej by mi się spodobała ;)

Niestety nie zostałam "drimerką".

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Jedynym plusem tej książki jest śliczna okładka, która przyciąga wzrok. No i tytuł- nie da się ukryć, że zachęcający, bo każdego pociągają sekrety. Ale rady w nim zawarte są po prostu nietrafione i puste. Wiele przykładów zostało już przytoczone w innych recenzjach, więc nie będę powtarzać.
Nie polecam!

Nie polecam!