Uzdrawiająca moc herbaty. Terapeutyczne właściwości tradycyjnych herbat i ziołowych naparów

Wydawnictwo: Vital Białystok
poradniki

Chińczycy pierwsi odkryli roślinę herbacianą. Ze względu na swoje wartości zdrowotne cenili ją tak bardzo, że porównywali do drogocennego minerału – nefrytu. Od wieków stosowano ją w celach leczniczych, a dzięki tej książce Ty również nauczysz się tej pradawnej sztuki. Autorka przekazuje pełnię wiedzy na temat herbat czarnych, zielonych, czerwonych, białych i wielu ziół. Picie herbaty to nie...

Picie herbaty to nie tylko przyjemność, ale też przywracanie zdrowia i młodości. Można po nią sięgać, gdy standardowe leki wywołują zbyt wiele skutków ubocznych. Preparaty roślinne oddziałują na organizm w łagodny sposób. Pobudzają naturalny system obronny organizmu i świetnie sprawdzają się jako środek zapobiegawczy oraz leczniczy niwelujący liczne objawy chorobowe.

W książce znajdziesz sposoby przyrządzania herbat oraz naparów i ich dawkowanie. Poznasz metody pozbywania się takich dolegliwości jak problemy skórne, bóle stawów, rak, problemy z kośćmi. Z łatwością oczyścisz nerki i wątrobę, pozbędziesz się zmęczenia i zniwelujesz oddziaływanie stresu. Jeśli dokucza Ci migrena pomocna będzie herbatka z walerianą, maruną, melisą czy tymiankiem. Jeśli chcesz poprawić pamięć możesz pić różne rodzaje czarnej herbaty z dodatkiem żeń-szenia, miłorzębu, lukrecji, lipy i cynamonu. Idealną mieszanką do odmładzania jest biała herbata, rooibos, żeń-szeń i słoma owsiana. Poznaj wszystkie możliwości tkwiące w herbacie wraz z listą dolegliwości, których z łatwością możesz się pozbyć z jej pomocą.

źródło opisu: http://merlin.pl/Uzdrawiajaca-moc-herbaty-Terapeut...(?)

źródło okładki: http://www.tadzimir.pl/popup_image.php?pID=7941

Shetani | 2015-12-31
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Herbatę pija każdy z nas – czy to do śniadania, czy dla chwili relaksu. Jednak czy zastanawialiście się kiedykolwiek, że ten cudowny napar posiada uzdrawiające właściwości? Pierwsze informacje o właściwościach leczniczych herbaty pochodzą już z czasów Sumerów, a w wielu kulturach rytuał parzenia herbaty jest istotnym jej elementem po dzień dzisiejszy. Po co więc truć się szkodliwą chemią, skoro możemy czerpać dobro z natury?
Autorka w bardzo prosty sposób wprowadza nas do herbacianego świata, krótko opisuje historię tego napoju i tłumaczy, co herbatą nie jest. W dużej mierze autorka skupia się na właściwościach zdrowotnych każdego rodzaju herbaty, ale to nie wszystko. Najwięcej informacji możemy znaleźć na temat herbaty czarnej, gdyż jest ona chyba najbardziej rozpowszechniona i najczęściej wybierana przez społeczeństwo. Dalej przechodzimy do herbaty zielonej i białej. Otrzymujemy informacje nie tylko na temat związków, które zawierają w sobie liście Camellia sinensis, ale także...

Jestem wielką miłośniczką herbaty, towarzyszy mi przy każdej lekturze, dlatego ta pozycja nie mogła umknąć mojej uwadze. Napisany prostym językiem przewodnik po świecie herbaty i ziół dla każdego, kto chce poznać właściwości owych roślin, a także wiele ciekawych przepisów. Znajdziemy tam również sporo porad odnośnie tego, czym powinniśmy się kierować podczas wyboru herbaty, a nawet w jaki sposób stworzyć swój własny herbaciany ogród. Myślę, że jest to pozycja zarówno dla smakoszy herbaty jak i dla fanów zdrowego odżywiania.