Anara

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

Adoptowane dzieci zazwyczaj mają w życiu trudniej. Szczególnie, gdy nie znają swoich rodziców i nie potrafią odnaleźć swojej tożsamości. Aleks jest osiemnastoletnim chłopcem wychowywanym przez barmana, przyjaciela rodziny. Nie wie kim byli jego rodzice, wie natomiast, że dziadek porzucił go, gdy był mały, a na pamiątkę zostawił tajemniczy srebrny wisiorek. Chłopiec cierpi nie tylko z powodu braku kontaktu z najbliższymi, ale również z powodu dręczących go sennych koszmarów i tajemniczych szeptów. To właśnie dzięki nim przypadkowo odkrywa przejście do innego świata. Po drugiej stronie głównemu bohaterowi przyjdzie się zmierzyć nie tylko ze śmiertelnym zagrożeniem ze strony Ar-khanu – królestwa znajdującego się w rękach samego Boga, ale będzie musiał stoczyć wewnętrzną walkę z samym sobą i dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i czy w ogóle różni się czymś od swoich wrogów. Marcin Zajdler stworzył wspaniałą powieść z gatunku fantasy. Książka pełna elementów grozy, zaskakuje i trzyma w napięciu. Całość wieńczy wątek romantyczny wprowadzający wiele silnych emocji. Zdecydowanie warta uwagi lektura.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Bettino | 2018-08-30
Przeczytana: 12 maja 2018

Książka zakupiona na targach. Wydawnictwo sprzedawało ją w sekcji "nie oceniaj książki po okładce" - dlatego wszystkie publikacje z tej kategorii opakowane były szarym papierem z fragmentem, cytatem, opisem, czy recenzją zachęcającą do kupna. Taki był mój początek.
Przyznam szczerze, że gdybym przed zakupem zobaczyła okładkę, nie zdecydowałabym się. Na szczęście, słaba jest tylko okładka ;)
Autor w poprawny sposób nadaje tempo i buduje napięcie. Przedstawiona rzeczywistość i zdarzenia są interesujące, choć nie można powiedzieć, że nie przychodzą na myśl inne pozycje z podobnych gatunkowo publikacji.
Łatwo zauważyć pewne niedociągnięcia, niespójności, ale jestem wstanie przymknąć na nie oko, szczególnie, że jest to debiut :) Na pewno nie był to stracony czas.

Monika | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Młody chłopak pracujący w barze, zaginięcie jego dziadka w niewyjaśnionych okolicznościach, tajemne moce i dziwaczne sny. Tak albo podobnie zaczyna się wiele powieści fantasy i Anara Marcina Zajdlera w żaden sposób nie wyróżnia się swoim początkiem.

Aleks, główny bohater powieści jest wychowywany przez przyjaciela rodziny i wiedzie dość mizerne życie. Nieustannie wspomina swojego dziadka, który porzucił go, gdy był mały, zostawiając na pamiątkę tajemniczy, srebrny wisiorek. Na domiar złego, chłopaka męczą tajemnicze sny, w których spotyka postać z innego wymiaru. Na skutek dziwnych i dość skomplikowanych okoliczności, Aleks przenosi się do innego wymiaru, gdzie piętrzą się wokół niego hałdy śniegu, a między nimi siedzi goła dziewczyna. Samira, naga piękność, jest na chłopaka wściekła, bo jak się okazuje, żyła w zamknięciu w jego medaliku masę czasu. Ostatecznie daje się przekonać, że to nie Aleks ją uwięził i oboje wyruszają w pełną niebezpiecznych przygód wędrówkę.

Początkowo...

Emea | 2016-03-12

Aleks to osiemnastoletni chłopiec, który z pozoru wiedzie normalne życie. Dziadek opuścił go, kiedy Aleks miał osiem lat. Miał wyjść tylko na spacer, ale nigdy już nie powrócił. Przez wiele lat chłopak zastanawiał się, czym zawinił, ponieważ nie potrafił zrozumieć, dlaczego został sam. Po dziadku został mu jedynie tajemniczy wisiorek, który teraz – po dziesięciu latach od odejścia najbliższego mu człowieka – chłopak wyciągnął z puzderka. To właśnie za jego sprawą w jego życiu nastąpi wielka zmiana – dowie się, kim tak naprawdę jest, pozna tajemniczą i piękną dziewczynę oraz dozna niesamowitego „przebudzenia”. Nim jednak zazna spokoju, przyjdzie zmierzyć mu się z potężnymi, nadprzyrodzonymi siłami, pozna wiele ciekawych postaci, przeżyje niebezpieczne przygody, a także nie raz będzie walczył o życie, krocząc drogami niezmierzonej krainy leżącej po drugiej stronie zwierciadła… „Anara” to pełna dynamicznej akcji powieść fantasy, która przeniesie czytelnika w zupełnie inny wymiar –...

Eryk | 2016-03-12

Autor, zręcznie posługując się językiem, obok realnego, tworzy świat pełen magii, nadprzyrodzonych mocy oraz dziwnych zjawisk. Główny bohater, zmierzając przez nieznaną mu krainę, wystawiony zostaje nie tylko na działanie nadprzyrodzonych mocy, ale również na spotkania z dziwnymi stworami, drastyczne zmiany pogody czy walkę o przetrwanie. Nie zabrakło tu oczywiście i wątku miłosnego, co sprawia, że bohater walczy nie tylko o własne życie, ale także o los ukochanej. Ciekawie skonstruowana fabuła sprawia, że akcja powieści jest wartka, a książkę czyta się jednym tchem. Zagmatwane losy Aleksa i jego przyjaciół z pewnością przypadną do gustu czytelnikom – zarówno nastolatkom, jak i tym trochę starszym.

KobieceRecenzje365 | 2016-01-20

Po książkę "Anara" Marcina Zajdlera sięgnęłam z ciekawości. Opis przemówił do mojej duszy Książkoholika i pomyślałam, że złamię bariery mojej "abstynencji" względem powieści fantasy. Zawsze gdy zabierałam się za ten gatunek, coś mnie od niego odciągało, jakieś bardziej wyczekiwane premiery, czy też to, że po prostu fabuła była dla mnie za nudna. Tak oto przełamując swoją mentalną zaporę na temat książek fantasy, sięgnęłam po tą oto powieść.

Książka przedstawia losy osiemnastoletniego Aleksa, który nie ma łatwego życia. Wychowywany przez przyjaciela rodziny – barmana, który stara się zapomnieć o przeszłości. Nie znał swoich rodziców, a dziadek porzucił go w dzieciństwie zostawiając na pamiątek srebrny wisiorek, skrywający pewną tajemnicę. Chłopak cierpi nie tylko z powodu braku kontaktu z najbliższymi, ale również z powodu dręczących go sennych koszmarów i tajemniczych szeptów. To właśnie dzięki nim przypadkowo odkrywa przejście do innego świata. Po drugiej stronie głównemu...

agatkach | 2015-12-04
Przeczytana: 13 listopada 2015

W ostatnim czasie czytałam książkę Marcina Zajdlera „Anara”. Jako osoba nie interesująca się zbytnio tematyką fantasy mogę powiedzieć, że książka jest niesamowicie wciągająca. Autor poprzez bogate, barwne opisy zdarzeń sprawia, że z łatwością możemy wszystko sobie wyobrazić i przenieść się w świat powieści. Z całą pewnością mogę polecić książkę i czekam na drugą część :)