Pełny System Samoleczenia, Wewnętrzne ćwiczenia taoistyczne

The Complete System of Self-Healing: Internal Exercises
838648604X
zdrowie, medycyna
SEKAi

Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim moim czytelnikom, którzy, kupując od 1978 r. moje książki, wspierali mnie w bardzo istotny sposób zasypując mnie setkami listów z pytaniami lub podziękowaniami. Jednocześnie bardzo przepraszam tych, którym do tej pory nie zdążyłem odpowiedzieć. Chciałbym poinformować moich wiernych czytelników, że oddaję do ich rąk nową książkę, która...

Jednocześnie bardzo przepraszam tych, którym do tej pory nie zdążyłem odpowiedzieć. Chciałbym poinformować moich wiernych czytelników, że oddaję do ich rąk nową książkę, która powinna udzielić wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania i wypełnić istniejącą lukę w pogłębianiu wiedzy na temat nauk Tao.
Aby przybliżyć czytelnikom treści zawarte w mojej nowej pracy i pomóc im w ocenie wniesionych poprawek i nowych opracowań ćwiczeń wewnętrznych zatytułowałem moją nową książkę "Pełny system samoleczenia" zamiast "Księga wewnętrznych ćwiczeń taoistycznych".
W ten sposób „praca ta nie okazuje tylko jednego pokoju, ale otwiera drzwi do całego domu". Dzieło to jest owocem moich czterdziestoletnich skrupulatnych poszukiwań, badań i doświadczeń. Starałem się przedstawić w niej doświadczenia i szczegóły najbardziej istotne, aby mieć absolutną pewność, że techniki zawarte w tej książce są:

- dokładnym odzwierciedleniem autentycznych nauk taoistycznych (np. zasada jedności ducha i ciała);

- ścisłe naukowo;

- sprawdzone i uznane jako techniki o wielkim znaczeniu terapeutycznym;

- całkowicie zgodne z naturą (nie wymagające żadnych rekwizytów);

- całkowicie pewne (nie wywołujące żadnych skutków ubocznych), nie ograniczone czasem ani przestrzenią.

Mam nadzieję, że docenicie właściwie wartości przekazane w mojej pracy i w pełni wykorzystacie dobrodziejstwa przedstawionej w niej nauki dla poprawy stanu waszego zdrowia. Mam nadzieję, że wzbogaci ona wiedzę osób zainteresowanych oraz przyniesie ulgę osobom cierpiącym na zaburzenia zdrowotne.

Dr. Stephen T. Chang

źródło opisu: Wydawnictwo Polska Direct, 1994

źródło okładki: Własne

Stary_Wilk | 2016-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Autor tej książki to syn pierwszego ambasadora Chin w Stanach Zjednoczonych i osobistego lekarza cesarzowej Chih Shee.Z książki dowiadujemy się jak za pomocą ćwiczeń taoistycznych doprowadzić organizm do równowagi wewnętrznej,i tym samym pozbyć się chorób. Taoizm to nie tylko ćwiczenia, to również określony sposób kierowania myśli by pobudzić meridiany. Treść otwiera drogę do kontemplacji nad samym sobą. Uczy cierpliwości, samodyscypliny, zawiera kilkadziesiąt ćwiczeń na różne choroby.
Polecam ludziom szukającym głębszej drogi duchowej.