Pod powierzchnią

Okładka książki Pod powierzchnią Andrew Gross
Okładka książki Pod powierzchnią
Andrew Gross Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Ty Hauck (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Ty Hauck (tom 4)
One Mile Under
HarperCollins Polska
2015-10-07
2015-10-07
Anna Sawisz
Anna Sawisz

Okładka książki MatchUp Lara Adrian, Steve Berry, C.J. Box, Sandra Brown, Lee Child, Nelson DeMille, Diana Gabaldon, Andrew Gross, Charlaine Harris, Lisa Jackson, Peter James, J.A. Jance, Michael Koryta, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Val McDermid, David Morrell, Kathy Reichs, Christopher Rice, John Sandford, Lisa Scottoline, Karin Slaughter
MatchUp Lara Adrian, Steve ...

Nudna, infantylna, odrealniona. Nie będę podawać przykładów niewiarygodnych wydarzeń, bo musiałabym zacytować pół książki. Mam zwyczaj czytać każdą książkę do końca, a tę muszę zaliczyć do grona pozycji z gatunku "stracony czas".

Nie czytałam pozostałych książek z tego cyklu, więc moja opinia będzie dotyczyła tylko tej pozycji.

,,Pod powierzchnią" opowiada historię Dani - młodej kobiety pracującej na spływie. Podczas jednego z nich napotyka ciało swojego przyjaciela. Po krótkim i amatorskim śledztwie Dani zaczyna odnajdywać wskazówki, które mogą sugerować, iż nie był to wypadek. Nie rozumie tylko jednego - kto mógłby go zabić, skoro był jedną z najbardziej lubianych osób w okolicy.

Książka o bardzo ciekawej fabule. Zakończenie dosyć banalne, lecz całkiem satysfakcjonujące. Bohaterowie nie są płascy, a ich charakter kreowany jest na podstawie czynów, a nie prostej wymianie poszczególnych cech.

Niestety, pozycja ta ma mnóstwo błędów logicznych (jeden z bohaterów nie domyśla się skąd jego kolega wie o pewnym fakcie, a sam mu o tym powiedział parędziesiąt stron wcześniej (i to nie tylko raz)),zdania nie zawsze są poprawnie ułożone, jest też kilka literówek.. Mi to bardzo przeszkadzało w odbiorze książki..

Osobiście nie sięgnę po inne pozycje z tego cyklu, ale wiem, że książka może się podobać :)

Ty Hauck, który po emocjonujących przeżyciach żegluje sobie bez opamiętania, nie ma specjalnej ochoty powrotu do codziennego życia.
Zmienia się to, gdy dostaje rozpaczliwy telefon od swojego przyjaciela.
Okazuje się że chrześnica Ty'a została aresztowana przez swojego ojczyma, miejscowego szeryfa, za utrudnianie śledztwa i bezpodstawne oskarżenia.

Dani nie wierzy, że jej przyjaciel, instruktor paralotniarstwa, świetny kajakarz i narciarz, utopił się lub ewentualnie popełnił samobójstwo, jak utrzymuje policja. Zwłaszcza że niedługo później w wypadku balonu ginie człowiek, który informował wszystkich w barze, że "to nie był wypadek".

Gdyby ktoś pozbawił książkę okładki, zamazał nazwisko bohatera, i przebudował trochę jego losy, w ciemno bym powiedział, że czytam kolejną książkę Lee Childa. Tym razem Ty Hauck, niczym Jack Reacher pakuje się w niemiłosierne kłopoty, jakby było mu mało, tego co już przeszedł.

Szybko okazuje się, że śmierć Treya Watkinsa to część większej afery, a zainteresowane osoby zrobią wszystko co trzeba, żeby prawda nie wyszła na jaw. Ale Haucka nie jest łatwo zastraszyć, a tym bardziej zniechęcić.

Bardzo dobra książka, świetnie się czyta. Dla fanów Lee Childa.

Zmienia się to, gdy dostaje rozpaczliwy telefon od swojego przyjaciela.

Dani nie wierzy, że jej...

Książka wciąga od pierwszych stron. Nie można się od niej oderwać. Polecam serdecznie :)

Nie jest to może super sensacja ,ale czyta się bardzo lekko i przyjemnie .Polecam.

Przyjemna książka, przeczytałam ją lekko w ponad 4 godziny. Od pierwszych stron nie mogłam się oderwać, polecam

Od początku nie zaciekawia.
Ładna okładka z wodą.

Od początku nie zaciekawia.
Ładna okładka z wodą.

Sam nie wiem, co o tym myśleć. Przeczytałem, ale nie polecam.

Sam nie wiem, co o tym myśleć. Przeczytałem, ale nie polecam.

Świetny kryminał. Szybko się czytało, dobrze zbudowane napięcie, ciekawe zwroty akcji. Tak jak lubię, jeszcze stronę, jeszcze rozdział. Nie za dużo bohaterów. Bez zbędnych retrospekcji i wieloosobowej narracji. Polecam!

Nie podszedł mi ten kryminał. Tematyka spływów jakoś mnie niezbyt interesuje, fabuła była za często naciągana, nawet jak na kryminał, główna intryga nieciekawa.

• Ebook posiadam
  • Moi mali książęta :)