Daj nam ostatnią szansę

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska
Cykl: Rosemary Beach (tom 8)
Wydawnictwo: Pascal
One More Chance
New Adult
Sherry

To była miłość. Dlaczego więc pozwolił jej odejść?

Grant uświadamia sobie, że odrzucając Harlow, popełnił największy błąd swojego życia. Chciałby go naprawić, lecz Harlow nie daje mu szansy. Mężczyzna jest w rozpaczy, a nie wie jeszcze, że… Harlow jest w ciąży, która zagraża jej życiu.

Jak potoczą się ich losy? Czy czeka ich szczęśliwe zakończenie?

źródło opisu: http://pascal.pl/

źródło okładki: http://pascal.pl/

Kasiek | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Autorka tworząc tę dość długą serię udowodniła, że nie w każdym przypadku kolejne części są słabsze od poprzednich. Tym razem wszystkie książki są równie interesujące, włącznie z tą.
Biorąc pod uwagę fakt, że historia Harlow i Granta została podzielona, a ta pozycja zawiera dalsze ich losy, to fabuła nie była zbyt porywająca i zbyt wiele się nie wydarzyło. Jednak sposób, w jaki autorka ujęła ich uczucia i emocje powoduje, że trudno się od niej oderwać. Postawiła ich przed nie lada dylematem, a nam pozwoliła towarzyszyć im w obliczu podjętej przez nich decyzji. Przez cały czas im kibicowałam, a mając świadomość, że autorka jest zdolna do uśmiercania swoich bohaterów, nie wiedziałam czego się spodziewać.
Dużą wartość dla treści mają listy pisane przez Harlow. Nie ukrywam, że część z nich czytałam przez łzy. Autorka ma dar do wyrażania uczuć pięknymi zwrotami. Potrafi w nich oddać całą głębię emocji.
Jak w każdej części, tu podobnie, dużą rolę odgrywają bohaterowie poprzednich tomów....

lulamae | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Drugi tom poświęcony historii Harlow i Granta.
Po nieprzyjemnym rozstaniu głównych bohaterów Grant uświadamia sobie swój błąd i to, że nie jest w stanie żyć bez miłości jego życia.
Grant chce odzyskać Harlow za wszelką cenę. Nie jest jednak świadomy niespodzianki, która jeszcze go czeka.

Jak dla mnie drugi tom o tej parze jest lepszy i ciekawszy niż pierwszy. Grant z Harlow stają przed poważnymi problemami i stawiają czoła swoim lękom.
Te listy do Maleństwa to przyjemny i urzekający element tej książki.
Część tą zaliczam do udanych, czytało się bardzo przyjemnie, a dodatkowo dochodzi sentyment do serii i bohaterów więc stąd ta ocena.

AngelFire | 2015-10-08
Przeczytana: 07 października 2015

"Ta chwila,kiedy dociera do ciebie,że kompletnie spieprzyłeś swoje życie... Tak znam tę chwilę.Aż za dobrze."

Grant zawalił sprawę z Harlow.Pozwolił jej odejść.A teraz wariuje bez niej.Codzienne wiadomości na jej poczcie głosowej-której nawet pewnie nie czyta-to jedyne co ma.Żyje z dnia na dzień wciąż ma nadzieję,że ona zadzwoni albo Rush powie mu gdzie jest.Kiedy otrzyma wiadomość co się dzieje to kompletnie zwali go z nóg.

Harlow po okrutnych słowach Granta wyjeżdża do Teksasu,do brata,który jest jej podporą.Dziewczyna próbuje sobie wszystko poukładać.Jednak nieplanowana ciąża wszystko zmienia.Zwłaszcza,że każdy dookoła chce aby poddała się aborcji bo jej chore serce może nie wytrzymać porodu.Harlow uparła się,że urodzi,nawet jeśli ona sama umrze.Już kocha tą małą istotkę i chce aby była szczęśliwa.

Nagle zjawia się Grant,który nie wróci do Rosemary Beach bez swojej ukochanej.On także nie jest zachwycony zagrożeniem jej życia.Ale jeśli tego pragnie to on ją...

Pinina_Paulina | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

"Dziękuję Ci za to, że pokazałaś mi, że jeśli pragniemy czegoś naprawdę mocno, warto podjąć wszelkie ryzyko, żeby chociaż tego posmakować."

Och jak ja zmieniłam zdanie na temat pierwszej części po przeczytaniu drugiej!
Ogromna szkoda, że autorka postanowiła tą historię podzielić.
Podczas czytania żadnej z książek z cyklu "Rosemary Beach" tyle nie płakałam. Wzruszeniom nie było końca. Może nie jest najlepsza ze wszystkich, ale tutaj chodzi o Granta, a ten łobuz miał moje serducho już od pierwszej książki kiedy pomógł Blaire. Przejrzał chłopak na oczy, zebrał się w sobie i odzyskał miłość swojego życia. A potem zaczęły się schody... I tutaj kończę bo nie będę spoilerować.
A co najciekawsze - Nan! Nooo ta mnie lekko zaskoczyła i nawet dostała swój własny, krótki rozdział. Ciekaw, ciekawe.
Zapewne to nie koniec książek o Rosemary Beach, ja czekam z utęsknieniem na kolejne, ale bezapelacyjne dalej, niezmiennie na pierwszym miejscu są Państwo Finley - kocham ich :)
Zachęcam do...

Bardzo lubię książki tej autorki, co będę ciągle powtarzać 😊 No przynajmniej jak na razie żadna z nich mnie nie zawiodła 😊

Akcja książki toczy się wokół Granta i Harlow, w zasadzie poznajemy ich dalsze losy. Chłopak po poznaniu prawdy na temat zdrowia jego ukochanej załamuje się, ale nie może sobie równocześnie wybaczyć, że pozwolił jej odejść. Jest w końcu gotów pokonać swoje lęki, zrobić wszystko, aby tylko do niego wróciła. Niestety nie wie, że dziewczyna, mimo iż nie powinna, zaszła w ciążę. Sama nie jest pewna czy Grant zniesie jeszcze więcej niepewności i strachu. W końcu faktem jest, że dziecko bądź ona sama może umrzeć.

Całkowicie nie spodziewałam się, że wyniknie taka sytuacja. To znaczy chodziło mi to po głowie, ale myślałam, że to niemożliwe. Momentami autentycznie po twarzy spływały mi łzy. Grant, choć trudno się tego po nim spodziewać, okazuje się silnym mężczyzną. Co prawda strach o ukochaną zwala go z nóg, ale nie daje tego po sobie poznać. Harlow także...

One_beauty_life | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

,,Miłość nie powinna dokonywać za nas wyborów. Powinna nadawać naszym wyborom znaczenie." Grant popełnił wielki błąd. Dopiero po kilku dniach bez obecności Harlow dociera do niego, że zachował się jak wielki dupek. Przyznaję, że ta książka jest najbardziej wzruszającą opowieścią tej autorki. Wydaje mi się bardziej uzupełniona. Po kilkudziesięciu dniach rozłąki zakochani nie umieją dłużej bez siebie wytrzymać. Ich nowe życie składa się z kolejnych problemów, większej ilości szczęścia, ale też bólu i desperacji. Niespodziewane wydarzenia dla Harlow, córki rockmana i Granta, zapomnianego syna umacniają ich w swojej miłości. Popłakałam się nieraz. Polecam tę książkę, ponieważ zawiera dużo pięknych słów i opisanych dobrze uczuć, które pojawiają się w naszym życiu codziennie. ,,Kochanie kogoś zawsze jest ryzykiem, ale życie bez miłości nic nie znaczy". Warto przeczytać :)

Karinaaa | 2018-10-22
Przeczytana: 21 października 2018

Polubiłam historię miłości Granta i Harlow. Gdy na ślubie Rusha i Blaire zapoznali się, wiedziałam, że to się tak nie skończy. Nie przypuszczałam, że całość tak mnie wciągnie, a łezka w oku się zakręci.
Na początku byłam zła na Granta o Nan. Jak on mógł z nią być! Na szczęście, to Harlow zawładnęła sercem Granta i cieszyłam się z tego.

Basiek | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Kontynuacja historii Harlow i Granta. Ciekawa, wzruszająca jak zawsze. Gdy tylko ją wypatrzyłam w księgarni od razu ją kupiłam. Polecam, bo warto.

Agata | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 września 2016

Tytuł książki prosił o ostatnią szansę, więc ją dałam i już na pewno nie sięgnę, po kolejne powieści tej autorki. Cały czas dzieje się to samo, bohaterowie są tacy sami (tylko imiona mają zmienione), fabuła po raz kolejny przewidywalna. Moim zdaniem strata czasu. Książka tylko dla fanów serii. Nie polecam.

mania_kch | 2016-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2016

Nieco ciekawsza, dużo lepsza, bardziej dojrzała niż część poprzednia.
Zdecydowanie dużym plusem są listy do dziecka, taki wzruszający element.