Wstyd

Cykl: Zatraceni (tom 3)
Wydawnictwo: Feeria Young
Shame
Sophie Carmen

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości. Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic. Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to...

Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria Young, 2015

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Kasiek | 2015-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 września 2015

Trzecia i chyba najsłabsza część serii "Zatraceni". Tak jak dwie poprzednie czytało się z zainteresowaniem, tak ta nie wciąga już w takim stopniu. Przyznać jednak należy, że pomysł na fabułę był całkiem niezły. Akcji może nie ma zbyt wiele, ale są momenty, które nawet częściowo mnie zaskoczyły. Zakończeniem autorka nadrobiła dość nużącą w większości treść. Na minus wpływają przede wszystkim naciągane, banalne dialogi, a stanowią one znaczną część książki. Skomplikowany związek Lisy i Tristana był już wiele razy przerabiany, więc nie stanowi żadnej niewiadomej. Dużą rolę odgrywają drugoplanowi bohaterowie, których dane nam było poznać w poprzednich tomach. Autorka porusza trudne problemy, jednak wszystko to jest opowiedziane w mało wyszukany sposób.

Katarzyna | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Mroczna historia w porównaniu do poprzednich części. Lisę bardzo polubiłam już w 1 tomie i nie mogłam się doczekać jej własnej historii po faktach z tomu 2. Ale to jest straszne. A jeszcze Doktorek? Jego zachowanie nie było fair, obwiniał ją, że to ona jest przyczyną upadku JEGO. ON nie istnieje już od 2 lat, ale nadal wywiera wpływ na życie Lisy + niepokojące anonimy, włamania.
Doktorek się trochę zrehabilitował, ale i tak lubię go najmniej z męskiej części cyklu. Wes number one<3
Dla mnie książka bomba:)

Mystery | 2017-10-02
Przeczytana: 30 września 2017

Książka wciągająca, którą pochłonęłam w dwa dni. Być może najlepsza część serii "Zatraceni".

Tym razem z problemami musi zmierzyć się Lisa. Na szczęście pomagają jej przyjaciele. Jest także to co lubię najbardziej: Happy End :)

Polubiłam losy Wesa, Gabe'a i Lisy. Chyba każdy marzy o miłości tak wielkiej, jakiej zaznali Ci przyjaciele.

Cytaty:

"Strach jest narzędziem, a nie słabością."

"Nadzieja to pewna postać szczęścia, może największego, jakie daje świat."

"Nie rodzisz się z lękiem, rodzisz się z miłością. Lęk przychodzi, gdy uświadamiasz sobie, że ten świat nie jest tak doskonały, jak się na początku wydawało."

"Bywa, że to, co najpiękniejsze, niesie w sobie największe niebezpieczeństwo, a w tym, co wyjątkowo szpetne, kryje się niezwykły czar."

"Uzdrowienie oznacza poranne wstawanie, gdy wolałoby się zostać w łóżku, oznacza uśmiech zamiast płaczu i tom że nosisz głowę wysoko choć demony próbują przygiąć Ci ją do...

Książkomania | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Wstydu nie unikniesz.

Rachel Van Dyken stworzyła piękną serię o tematach ważnych i niezbyt chętnie poruszanych w dzisiejszych czasach. Są to tematy trudne, a problemy jakie w nich są poruszane na pewno każdy chciałby omijać szerokim łukiem. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, niestety niektórych dopada choroba, dręczące poczucie winy i wstyd. Nie każdy ma szansę schować się przed tym, ale my mamy szansę o tym przeczytać i uświadomić sobie jak bardzo życie człowieka jest kruche i jak dużo zależy od nas, od naszej siły, by stawiać czoła wszystkim przeciwnościom losu.

„Strach jest narzędziem, a nie słabością.”

Tym razem przyszedł czas na historię Lisy. Dziewczyna nie ma lekko. Próbuje ukryć się za maską, jaką stworzyła. Próbuje oderwać się od demonów przeszłości, pozostawić je za sobą, jednak one ciągle wracają. Ktoś ciągle przypomina jej o przeszłości, która napawa ją strachem, obrzydzeniem, ale też wstydem. Tristan pojawia się na jej drodze nie bez powodu. On także ma...

lulamae | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Trzeci - ostatni tom serii przedstawiający historię Lisy oraz Tristana.

Mroczna przeszłość Lisy zbiera swoje żniwo zwłaszcza, że dziewczyna ciągle otrzymuje listy z pogróżkami, a sprawy robią się coraz mniej przyjemne...
Tristan ma w planie zemstę - kto jest celem? Tak, tak - nie kto inny jak nasza Lisa.
Jednak seksowny nauczyciel akademicki i jego uczennica spotykający się na zajęciach nie są świadomi jak zmienią się ich życia kiedy dojdzie do ich spotkania...
Wszystkie przekonania zostaną zmienione, a prawdziwe zagrożenie dopiero nadchodzi...i to nie ze strony Tristana.

Niezła, jak zwykle bardzo dobrze się czytająca, ale uważam, że czegoś tutaj brakowało.
Lisa oraz Tristan są bohaterami, których da się polubić i nie darzę ich żadnymi negatywnymi uczuciami.
Historia Lisy z przeszłości to coś ciekawego i przerażającego jednocześnie.
Zawsze lubiłam motyw romansu uczeń-nauczyciel, ale w tym przypadku jakoś słabo odczuwałam klimat tego typu związku...
Poczucie humoru i żarty...

AngelFire | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

"Nigdy nie miałem zwierzaczka,za to miałem Mel.Cholera,ależ to był charakter.Uwielbiałem łamać w niej tego ducha,rozkoszowałem się złem,do którego ją zmuszałem,a wręcz śmiałem się gdy zaczynała się do mnie dostrajać" Z dziennika Taylora B

Tak właśnie wyglądało życie Mel.Okropne,pełne zła i kłamstwa.Aż do dnia gdy Taylor stanął za barierką i chciał odebrać sobie życie.Pragnął by przyznała,że go kocha a przede wszystkim chciał jej zniszczyć życie,bo wiedział,że ona tego nie powie szczerze.I tak wraz z jego śmiercią odeszła Mel,a narodziła się Lisa.

Lisa prowadzi spokojne życie akademickie.Spotyka się z przyjaciółmi,dobrze się uczy.Cóż więcej rzecz życie idealne.Ten spokój burzą jednak groźby przysyłane przez anonimową osobę.Znów powraca strach i poczucie winy.Do tego na uczelni zjawia się nowe ciacho, profesor Blake.

Tristan Blake podjął się nowej pracy w collegu by poznać przyczynę śmierci jego przyrodniego brata.Z dziennika Taylora dowiedział się o tej dziewczynie.Nie...

Weronika | 2016-05-15
Przeczytana: 14 maja 2016

"Prawdziwą miłość do kogoś poznaje się właśnie po tym, że pragnie się go na dobre i złe, że jest się gotowym przejść przez wszystko, co straszne i mroczne, by u schyłku dnia nadal być z tą osobą. "

"Wstyd" to trzeci oraz ostatni tom serii Zatraceni Rachel Van Dyken. Książka różni się trochę od poprzednich ,ale wciąż trzyma poziom.Tym razem zmierzamy się z:mrokiem,sekretami z przeszłości,dziwną teraźniejszością,przystojnym profesorem,nadopiekuńczymi przyjaciółmi oraz ....WSTYDEM.Objętościowo nawet dobrze.Wszystkie okładki tej serii są po prostu genialne .Zawsze można w nich wypatrzeć tę nutę tajemniczości.

Jeśli czytaliście poprzednie dwa tomy to zapewne znacie Lise. Dziewczyna jest studentką drugiego roku.Niedawno opuściła ją współlokatorka ,gdyż zamieszkała ze swoim mężem.Lisa jest osobą wesołą,zabawną,mądra ,ale też lękliwą,smutną,zrozpaczoną.Jej przeszłość wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć.Gdyby tego było mało dostaje jeszcze listy z pogróżkami.Dziewczyna stara się...

Wybredna Maruda | 2015-12-22
Przeczytana: grudzień 2015

Bez chwili wahania mogę powiedzieć, że Rachel Van Dyken stała się jedną z moich ulubionych autorek. Chwyciła mnie za serce swą serią Zatraceni i wierzę, że będę miała okazję sięgnąć również po inne powieści jej autorstwa. Bo ta przygoda, niestety, już dobiegła końca. I zakończyła się Wstydem.

Zaczęło się od Utracenia czegoś bardzo ważnego, następnie poznaliśmy zasadę Toxycznych związków, a teraz czas na odrzucenie miłostek i happy endów i przejście do najbardziej destrukcyjnej i Wstydliwej części tej historii.

Ciąg dalszy: http://secret-books.blogspot.com/2015/12/tracilismy-zatruwalismy-teraz-sie.html

mania_kch | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2015

Świetna historia. Podobał mi się jej klimat nieco mroczny i tajemniczy, od samego początku po prawie koniec.
Ciekawe powiązanie z bohaterami poprzednich części, co dawało nam wgląd w to jakim torem poszło ich życie.
Bardzo, bardzo dobre zakończenie całej serii.
Polecam :)

Cyrysia | 2015-08-29

To ciekawa, porywająca opowieść o próbach pogodzenia się z przeszłością i poszukiwaniu nowego początku. Pokazuje, jak zaakceptować rzeczy, na które nie mamy wpływu oraz uczy, jak wyciągać wnioski z przeżywanych sytuacji i iść do przodu z podniesiona głową. Dla fanów serii i wielbicieli twórczości pisarki – pozycja obowiązkowa. Polecam!
CAŁOŚĆ RECENZJI W LINKU: